سوالات متداول از کارشناس رسمی دادگستری

سوالات حوزه کارشناسی رسمی دادگستری

با سلام اینجانب به تازگی آپارتمانی را خریداری کرده‌ام در طبقه اول یک ساختمان 3 طبقه تک واحدی همسایه طبقه دوم هم حدود 8 ماه قبل واحدش را خریداری کرده است من و همسایه طبقه دوم شدیداً تحت مزاحمت مالک طبقه سوم که حدود 15 سال پیش این ساختمان را ساخته است قرار گرفته‌ایم، از جمله اینکه این ساختمان دو پارکینگ دارد که یکی برای بنده و یکی برای طبقه سوم است ولی این فرد دو ماشین می‌آورد و در پارکینگ بنده پارک می‌کند من را مجبور به پارک در قسمت مزاحم (مشاع) می‌کند. ایشان درب حیاط مشاع را بسته است زیرا قسمت زیر پارکینگ را مسکونی کرده و دست پسرشان داده‌اند از طرفی کلی وسیله را در قسمت مشاع پارکینگ قرارداده اند که فوق العاده بد منظره است چندین بار به شکل مسالمت آمیز از جانب بنده و طبقه دوم به این آقا تذکر داده‌ایم که این مشکلات را بر طرف کند ولی در نهایت ایشان می‌فرمایند بروید و قانونی اقدام کنید. لازم به ذکر است این آقا بارها فرموده‌اند یا من را بکشید یا می‌کشمتان و با رفتارهای زننده آسایش را از ما سلب نموده‌اند خواهشمند است راهنمایی بفرمائید.
با سلام و احترام، در یک مجتمع 4 واحدی ساکن هستیم و این ساختمان نیاز به تعمیرات نقاشی راه پله، تعویض درب راه پله، نقاشی دربهای حیاط و پارکینگ، تعمیر پاگرد راه پله، تعویض آیفون و احداث درب ایمنی ریلی پارکینگ... دارد اما دونفر از مالکین راضی به انجام موارد فوق نمی‌شوند حتی مانع انجام کارهم می‌شوند. چکار باید کرد که راضی شوند و سهم خودشان هم پرداخت نمایند. این افراد در طبقات سوم و چهارم هستند و از 25 سال ساکن هستند. حتی خواسته غیر منطقی هم دارند که برای آنان آسانسور را دارند که قبلاً برای ساختمان محلی برای آن پیش بینی نشده است می‌خواهند بخشی از فضای کوچک پاگرد گرفته شود و به محل نصب آسانسور تخصیص داده شود که عبور و مرور عادی و یا جابجائی وسایل هم غیر ممکن را مختل می‌نماید و در این رابطه باید مجوز و موافقت نصب آسانسور بصورت رسمی از سوی طبقات اول و دوم برای این منظور به آنها داده شود و به عبارتی طبقات سوم و چهارم نوعی باج خواهی و گرو کشی می‌نمایند که موافقت با تعمیرات در قبال دادن مجوز ساخت آسانسور غیر استاندارد به آنان داده شود. ممنون می‌شوم که پاسخ جنابعالی بصورت شفاف بیان فرمائید.
استفاده از مطالب درگاه آرمان سنجش فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آرمان سنجش عادل می‌باشد. @2017
طراحی سایت پافکو