مقالات کارشناسی

نقش استرالیا در پذیرش پناهندگان

نقش کشور استرالیا در پذیرش پناهندگان

آنچه پناهندگان استرالیا باید بدانند

هیئت عالی سازمان ملل متحد در سال 2011 وضعیت طولانی‌مدت حضور پناهندگان را تخمین زده و مشخص‌ شده است که حدود 7.1 میلیون پناهنده وجود دارد. افرادی که به‌جای مهاجرت به استرالیا می‌خواهند پناهنده شوند باید بدانند که اصطلاح پناهندگان برای افرادی استفاده می‌شود که حدود پنج سال یا بیشتر تبعیدشده باشند. این افراد با خشونت و آزار و اذیت، به‌اجبار خانه‌های خود را ترک می‌کنند. کمیته پناهندگان ایالات‌متحده در اردوگاه‌های مرتبط، از جیره‌های غذایی برای آن‌ها استفاده می‌کنند زیرا پناه‌جویان فرصت‌های کار و تحصیل ندارند، همچنین به جهت جنگ و خونریزی و درگیری‌ها، هیچ راهی برای بازگشت به کشورهای درگیر جنگ و ... وجود ندارد. اسکان مجدد پناهندگان به (کشور سوم) تنها امید آنان است، اما شانس آن نیز بسیار ضعیف است. در سال 2011، حدود 79800 نفر پناهنده در 22 کشور اسکان مجدد یافته و پذیرفته شدند که عبارت‌اند از:

ایالات‌متحده آمریکا (51،500)، کانادا (12،900)، استرالیا (9، 200)، سوئد (1،900)، نروژ (1،300)، در حال حاضر، جهت انتقال 7.1 میلیون پناهنده تبعیدی بیش از 70 سال زمان لازم است و بدان معناست که تا آن زمان هیچ جنبنده‌ای نمی‌تواند وارد استرالیا شود، مگر با برنامه مهاجرت به استرالیا به‌صورت قانونی و مطلوب، زیرا صف 70 ساله یک صف عادی نیست و چشم‌انداز زندگی واقع‌گرایانه می‌باشد و رسیدگی به امور مهاجرت را باید به دست خبرگان سپرد تا بتوان بهترین راه را انتخاب کرد. علت اصلی ایجاد جنبش‌های پناهندگی یا جنبش‌های پناه جویان، عدم توانایی جامعه بین‌المللی برای ارائه راه‌حل‌های واقع بینانه و برای رهایی از موقعیت‌های پناهندگی طولانی می‌باشد.

آنچه که پناهندگان استرالیا باید بدانند
آنچه که پناهندگان استرالیا باید بدانند

مهاجران برای خروج از بحران جدید ناامیدی ناشی از پناهندگی‌های طولانی، تمام دارایی مادی و معنوی خود ازجمله پول، مهارت و ... را می‌دهند تا از این بحران به‌سلامت عبور کنند. این افراد بسیار ناامید هستند و خطر مرگ در اقیانوس را به حقارت و بردگی و محدودیت ترجیح می‌دهند. درواقع، پناهندگان، انسان‌های شجاع و پراستقامتی هستند که آینده را می‌سازند و معمولاً این افراد انسان‌های ریسک‌پذیری هستند. همان‌طور که کشورهایی درگذشته کارهایی را درزمینه پناهندگی انجام داده اند، استرالیا نیز می‌تواند مهاجرپذیر باشد؛ و افکار افرادی که برنامه مهاجرت به استرالیا را در سردارند عملی کند، در سال 1945، پناهندگان به جامعه و اقتصاد استرالیا کمک فراوانی کرده‌اند؛ اما در عوض مقامات با پناه‌جویان مانند مجرم برخورد نموده و سال‌ها آن‌ها را محبوس کرده و از آن‌ها استفاده ابزاری نموده‌اند، به همین دلیل مهاجرت به استرالیا با برنامه‌ریزی دقیق شانس بیشتری را برای مهاجران فراهم می‌سازد که مشاوران، وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری در این امور فعالیت‌های قابل‌توجهی دارند. مطابق آمار ارائه‌شده در سال 2011 توسط مجموع جهانی پناهندگان 15.2 میلیون نفر بود. این افراد از کشورهایی که پر از خشونت، هرج‌ومرج، جنگ و خون‌ریزی است، به پناهندگی روی آورده‌اند.

آمار کشورهای تولیدکننده پناه‌جو یا پناهنده در سال 2011 به شرح زیر است، (افرادی که به استرالیا مهاجرت کردند):

جدول آمار کشور‌های تولید‌کننده پناه‌جو
جدول آمار کشور‌های تولید‌کننده پناه‌جو

دو کشور عراق و افغانستان در رأس تولید پناهندگان هستند که در اثر تجاوزهای غربی به کشورشان، بخشی از جنگ علیه تروریسم را تجربه کرده‌اند و در این زمان تصمیم به مهاجرت و پناهندگی گرفته‌اند. این آمار، 4800000 پناهنده فلسطینی را شامل نمی‌شود. به یاد داشته باشید که فلسطین هنوز بزرگ‌ترین جمعیت تبعیدی جهان را دارد. این کشورها به دلیل نداشتن امنیت که شامل امنیت سلامت، امنیت شغلی و امنیت فکری است باعث می‌شود مردمانش به فکر مهاجرت بیفتند و راه‌های مهاجرت ازجمله مهاجرت به استرالیا را برنامه‌ریزی کنند. با این اوصاف باید توجه داشت که مهاجرت به استرالیا به شکل قانونی برای افرادی که می‌خواهند یک زندگی بهتری را آغاز کنند و پیشرفت شغلی داشته باشند بسیار مناسب است.

  • نویسنده : دپارتمان مهاجرت
    • امتیاز :
    • 2
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1396/09/10
  • تعداد مشاهده : 738 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

استفاده از مطالب درگاه آرمان سنجش فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آرمان سنجش عادل می‌باشد. @2018
طراحی سایت پافکو