دانشگاه‌های استرالیا از نظر رتبه‌بندی جهانی چگونه است؟


دانشگاه‌های استرالیا از نظر رتبه‌بندی جهانی چگونه است؟

بر اساس رتبه‌بندی جهانی، استرالیا دارای دانشگاه‌های زیادی در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهانی است. دانشگاه‌های استرالیا که دانشجویان مختلفی را از سراسر دنیا جذب می‌کنند، در آخرین رتبه‌بندی جهانی مربوط به مؤسسات آموزش عالی خوش درخشیدند. سالانه افراد زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که در کل استرالیا ۹ دانشگاه وجود دارد که در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند و کمی بیشتر از یک سال گذشته، پنج تا از این دانشگاه‌ها در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار داشتند.

این رتبه‌بندی که در سال ۲۰۰۴ آغاز گردید، بیش از ۳۰۰۰ نهاد دانشگاهی را در سراسر جهان در نظر گرفته است. رتبه‌بندی سالانه، عواملی مانند اعتبار علمی، آمار قابل استناد، ترکیبات بین‌المللی و نسبت کارکنان و دانشجویان را اندازه‌گیری می‌کند. در رأس این لیست، دانشگاه ملی استرالیا (ANU) در رتبه ۲۲ قرار دارد که به دنبال آن دانشگاه ملبورن در رتبه ۴۲، دانشگاه سیدنی در رتبه ۴۶، دانشگاه نیو ساوت ولز در رتبه ۴۹، دانشگاه کوئینزلند در رتبه ۵۱ و دانشگاه موناش در رتبه ۶۵ قرارگرفته‌اند. متأسفانه دانشگاه غرب استرالیا در زمره ۱۰۰ دانشگاه اول قرار نداشته و از رتبه ۹۸ سال گذشته به رتبه ۱۰۲ در سال جاری سقوط کرده است و دانشگاه آدلاید در رتبه ۱۲۵ جای گرفته است. دانشگاه فناوری (UTS) سیدنی و دانشگاه وولونگونگ بزرگ‌ترین پیشرفت‌ها را داشته‌اند و به ترتیب به رتبه‌های ۱۹۳ و ۲۱۸ رسیده‌اند. با توجه به آمار دقیقی که بالا ارائه‌شده است مهم‌ترین دلیلی است که از سراسر دنیا دانشجویان و افراد مشتاق به ادامه تحصیل برای مهاجرت، کشور استرالیا را انتخاب می‌کنند، اگر تحقیق دقیق‌تری داشته باشیم علاوه بر این ویژگی برتر استرالیا، دولت این کشور نیز برای جذب افراد متخصص و ماهر نیز تلاش می‌کند تا بتواند از طریق این برنامه مهاجرت آنها را به منظور توسعه این کشور هدایت کند.

شرایط تحصیلی مهاجرت به استرالیا
شرایط تحصیلی مهاجرت به استرالیا

شرایط تحصیلی مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت برای تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است.

  • با توجه به تفاوت مقطع تحصیلی سطح دانش زبان انگلیسی نیز متفاوت است.
  • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه مدرک اتمام سال ۱۲ دبیرستان ضروری هست.
  • با توجه به رشته‌های انتخابی ممکن است درس‌های پیش‌نیاز وجود داشته باشد.
  • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به غیر از ارائه دادن مدرک لیسانس، ارائه مدارک سابقه کاری مرتبط الزامی است.
  • برای ورود به دانشگاه مقطع کارشناسی متقاضیان می‌توانند دوره‌های foundation,bridging را بگذرانند.

دانش زبان انگلیسی

برای تحصیل در هر مقطع سطح دانش خاصی موردقبول است و در بعضی موارد ارائه مدرک ielts یا tofel الزامی است.

کلیات ویزای دانشجویی مهاجرت به استرالیا

افرادی که برای ویزای دانشجویی اقدامم می‌کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • ارائه مدارک جهت داشتن تمکن مالی برای هزینه‌های تحصیل
  • داشتن دانش زبان کافی
  • پذیرفته شدن در ارزیابی GET
  • گواهی الکترونیکی ثبت‌نام ECOE

تحصیل در نیوزلند:

نیوزلند جزو کشورهای توسعه‌یافته است که مانند استرالیا برای تحصیل شرایطی مشخص‌شده است که اگر متقاضی مهاجرت به استرالیا واجد شرایط باشد می‌تواند اقامت این کشور را اخذ کند. برای تحصیل در مقطع لیسانس درخواست‌کننده به نمره حداقل ۰/۶ IELTS  نیاز دارد. همچنین باید مدارک مبنی بر تمکن مالی و سابقه کاری و توصیه‌نامه اساتید را به سازمان مهاجرت ارائه دهد. برای تحصیل در مقاطع بالاتر نیز شرایط متفاوت دیگری دارد از قبیل اراده دادن سوابق تحصیلی، داشتن مقاله‌های معتبر و دانش زبان کافی.


دیدگاه خود را بیان کنید

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

- از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page

استفاده از مطالب درگاه آرمان سنجش فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آرمان سنجش عادل می‌باشد. @2018

طراحی شده با توسط گروه نهال