چگونه می‌توانید یک شهروند استرالیا شوید؟


۲۶ ژانویه سالگرد ورود اولین ناوگان کشتی‌های بریتانیا در بندر جکسون، نیوساوت‌ولز و همچنین بالا بردن پرچم بریتانیا توسط آرتور فیلیپ در سال ۱۷۸۸ میلادی روز ملی استرالیا است که هرساله مردم این کشور این روز را جشن می‌گیرند و برای آن ارزش زیادی قائل هستند. در این روز مردم دورهم جمع می‌شوند تا جشن بگیرند که چقدر استرالیا کشور شگفت‌انگیزی است. اگر به رویدادهای جامعه مراجعه کنید متوجه خواهید شد که باید قدردان این کشور باشیم. بیشتر مردم این کشور روز ملی استرالیا را برای تبدیل‌شدن به یک شهروند استرالیا انتخاب می‌کنند و به‌طور رسمی خود را شهروند استرالیا معرفی می‌کنند.

در متن ذیل به این موضوع می‌پردازیم که دولت استرالیا چه شرایطی را برای اقامت در استرالیا و شهروندی این کشور مشخص کرده است و چه کسانی واجد شرایط برای شهروندی استرالیا هستند. همچنین نخست‌وزیر استرالیا اعلام کرده است که شرایط شهروندی استرالیا دشوارتر خواهد شد و افرادی که قصد ورود به استرالیا را دارند باید دارای مهارت‌های خاص و ویژه‌ای باشند و پس از اخذ ویزای مهاجرت و گرفتن اقامت دائم کشور استرالیا می‌توانند با گذراندن مراحل، شهروند استرالیا شوند. اکثریت شهروندان موفق باید شرایط زیر دارا باشد:

  • شخص متقاضی شهروندی استرالیا باید تجربه زندگی کردن به مدت ۴ سال در کشور استرالیا را داشته باشد و همچنین ۱۲ ماه قبل را در استرالیا اقامت دائم داشته باشد.
  • در این دوره برای بیرون رفتن از کشور محدودیت زمانی وجود دارد.
  • فرد متقاضی باید پیرو قوانین کشور استرالیا باشد زیرا که سوابقش توسط سازمان مهاجرت استرالیا در مدت‌زمانی که در این کشور زندگی کرده است موردبررسی قرار می‌گیرد، همچنین ارتباطات فرد متقاضی با دوستان، آشنایان و اقوام نیز موردتوجه است یعنی هرگونه ارتباط با افراد یا سازمان‌هایی که از طرف این کشور مجرم شناخته می‌شوند جزو سوابق فرد متقاضی نوشته خواهد شد.
  • برای افراد بالاتر از ۱۸ سال و پایین‌تر از ۶۰ سال آزمون شهروندی گرفته می‌شود که بسیار آزمون مهمی است و موضوع آن مسائل سیاسی و در رابطه با باورها هست که دولت استرالیا اطمینان پیدا کند که شهروندان از معیارهای بالای شخصیت برخوردار هستند.
شهروند استرالیا
شهروند استرالیا

هزینه درخواست شهروندی از ۲۸۵ دلار محاسبه می‌شود و شرایط مخصوص و ویژه‌ای دارد. فرد متقاضی برای شهروند استرالیا شدن باید آمادگی لازم را برای آزمون داشته باشد چراکه دولت استرالیا به‌راحتی متقاضیان شهروندی استرالیا را انتخاب نمی‌کنند و افراد باید ویژگی‌های خاصی را دارا باشند. راسل کرو (Russell crowe) گرچه به‌عنوان سفیر رسمی استرالیا در نظر گرفته‌شده بود، دو بار در این آزمون رد صلاحیت شد و این نشان دهنده آن است که دولت استرالیا افراد را از فیلترهای خاصی می‌گذراند و سختگیرانه عمل می‌کند زیرا که می‌خواهد مردم استرالیا جزو شاخص‌ترین‌ها باشند.

** افرادی که دارای دو تبعیت هستند و می‌خواهند شهروند استرالیا شوند باید در نظر داشته باشند که اگر یکی از جرم‌های زیر را انجام بدهند حق شهروندی استرالیایی آن‌ها ممکن است هرزمانی توسط دولت استرالیا لغو شود.

  • اگر متهم به جعل اسناد شهروندی استرالیا و یا تقلب در آن باشند.
  • به یکی از جرائم جنائی مرتکب شده باشند.
  • اگر متهم به اقدامات مربوط به ترور شده باشند و یا مجرم شناخته شوند نیز شهروندی استرالیایی آن‌ها لغو خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

- از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page

استفاده از مطالب درگاه آرمان سنجش فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آرمان سنجش عادل می‌باشد. @2018

طراحی شده با توسط گروه نهال