بلاتکلیفی حدود ۵۰۰ هزار هکتار از زمین‌های عمومی در کشور (1396/04/26)


بلاتکلیفی حدود ۵۰۰ هزار هکتار از زمین‌های عمومی در کشور (1396/04/26)

معاون قضایی دادستان کل کشور در حقوق عامه گفت: بر اساس آمارهای غیررسمی حدود ۵۰۰ هزار هکتار زمین بلاتکلیف در کشور داریم به این معنا که این اراضی متعلق به نهاد دولت و بیت‌المال است اما در اختیار بیت‌المال نیست.

به گزارش ایلنا، محمدجواد حشمتی در همایش پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی ملی و عمومی در گرگان از دادستان‌ها خواست با استفاده از ظرفیت‌های قانونی که در اختیاردارند شناسنامه‌دار کردن این اراضی را که اموال بیت‌المال است در دستور کار خود قرار دهند.

حشمتی افزود: ضابطان عام و خاص، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی همه ظرفیت‌های خوبی هستند که دادستان‌ها می‌توانند با همکاری آن‌ها در حوزه زمین اقدامات مناسب و مقتضی انجام دهند.

او گفت: دادستان‌ها می‌توانند بین دستگاه‌های مختلف هم‌افزایی ایجاد کنند و از ظرفیت‌های بالقوه آنان در راستای پیشگیری از زمین‌خواری و حفظ بیت‌المال بهره بگیرند. معاون دادستان کل کشور با بیان اینکه امید ما برای کنترل پدیده زمین‌خواری در کشور به دادستان‌هاست افزود: اگر امروز دیر بجنبیم و خوب عمل نکنیم در آینده استان‌های شمالی هم هوایی برای نفس کشیدن نخواهند داشت.

محمدجواد حشمتی افزود: یکی از مهم‌ترین علل رشد فساد این است که قانون و ضابطه و دستورالعمل در کشور داریم اما به‌درستی و به‌موقع به آن عمل نمی‌کنیم.


دیدگاه خود را بیان کنید

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

- از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page

استفاده از مطالب درگاه آرمان سنجش فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آرمان سنجش عادل می‌باشد. @2018

طراحی شده با توسط گروه نهال