مهاجرت به کانادا


کانادا یکی از بزرگ‌ترین و توریستی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌آید که با توجه به داشتن منابع طبیعی و پهناور بودن آن، از جمعیت کمتری برخوردار است؛ این مهم باعث شده است که کشور کانادا سالانه پذیرای مهاجران زیادی از نقاط مختلف جهان باشد. طبیعت بکر و بسیار زیبا و شیوه زندگی شهرنشینی یکی از دلایلی است که مهاجران را به کشور کانادا می‌کشاند، ولی مهم‌ترین مسئله سیاست‌های داخلی این کشور است که برنامه جذب نیروهای انسانی کارآمد و ماهر را دارد تا بتواند هم منابع انسانی کشور را افزایش دهد و هم در اقتصاد کشور توسعه چشم‌گیری ایجاد کند. برنامه مهاجرت به کانادا سیستم جذب نیروهای انسانی است، کشور کانادا پذیرای مدیران باتجربه ایست که به دنبال چالش‌های جدیدی هستند و ایده‌ها و برنامه‌های اقتصادی کارآمد و بی‌سابقه‌ای در سردارند و همچنین به متخصصین و کارگران ماهر، فارغ‌التحصیلان رشته‌های خاص فنی که سوابق درخشانی درزمینه کاری خودشان دارند نیز نیازمند است.

در کشور کانادا بیش از ۳۴ گروه قومی مختلف وجود دارد این امر باعث شده است مهاجران به کانادا از تفاوت فرهنگی بیم نداشته باشند و برای زندگی این کشور را برگزینند، به‌طور مثال ایرانیانی که به این کشور مهاجرت کرده اند بسیار زیادند؛ از اولین ایرانیان می‌توان در اوایل قرن بیستم نام برد که بیشتر آن‌ها برای به دست آوردن فرصت‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و یا تحصیلی و آموزشی دست به این کار زدند؛ اما پس از انقلاب، جنگ‌ها و درگیری‌های داخلی و خارجی، مهم‌ترین دلیل مهاجرت مردم بود و آن‌ها برای فرار از این‌ گونه مسائل و دلایل سیاسی و مذهبی، ایران را ترک کردند؛ امروزه طبق نتایج آمار سرشماری در سال ۲۰۱۷، مشخص‌شده است که کشور کانادا در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲۲۵ هزار کانادایی ایرانی‌تبار دارد؛ اگر می‌خواهید از بهترین روش‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن، اقدام به مهاجرت کنید می‌توانید با مشاوران باتجربه شرکت آرمان سنجش مشورت کنید.

کلیات مهاجرت به کانادا

کانادا سالهاست از طریق برنامه سیستم اکسپرس اینتری (EXPRESS ENTRY) که شرایط خاص خود را دارد مهاجر می‌پذیرد. یکی از مهم‌ترین ویژگی این روش، سیستم امتیازدهی است که فرد متقاضی باید حداقل ۲۰۰ امتیاز داشته باشد تا بتواند موردپذیرش واقع شود. امروزه متقاضیانی که جزو برنامه جذب نیروهای تخصصی و ماهر این کشور باشند می‌توانند درخواست خود را به سازمان منابع انسانی این کشور بدهند و از این طریق اقدام کنند، هرساله بعد از قرعه‌کشی، تعدادی از متقاضیان با بیشترین امتیاز انتخاب می‌شوند که از سال ۲۰۱۷ این برنامه دستخوش تغییراتی شده است. متقاضیان می‌توانند تحت یک یا چند روش مهاجرت، اقدام کنند که با بررسی بهترین روش می‌توانند در زمان و هزینه صرفه‌جویی کرده و یکی از بهترین مکان‌های جهان را برای زندگی انتخاب کنند.

مهاجرت به کانادا انواع مختلفی دارد و هر ایالت از قوانین مهاجرتی خاص خود پیروی می‌کند، اگر شما استان خاصی را انتخاب کرده‌اید باید بدانید که دولت کانادا برای آن استان چه شرایط و قوانین خاصی را تعیین کرده است و اطلاعات کافی و جامعی از آن استان داشته باشید که ما در اینجا به آن پرداخته‌ایم. ابتدا شما باید پس از انتخاب استان مدنظر، درخواست خود را تنظیم و برای آن ایالتی که قصد مهاجرت و زندگی در آن را دارید ارسال نمایید، این‌چنین پروسه مهاجرت خود را آغاز کنید. در برنامه خویشاوندی استانی افرادی که در کشور کانادا در یکی از استان‌های زیر زندگی می‌کنند و توانایی پشتیبانی از افراد خانواده درجه‌یک خود و یا بستگان نزدیک را دارند می‌توانند درخواست اسپانسری بدهند و خانواده ایشان از طریق مهاجرت خویشاوندی اقدام برای اقامت دائم کنند، یازده استانی که برنامه‌های جذب مهاجر دارند و به‌صورت سالانه اعلام نیاز می‌نمایند به قرار ذیل هستند:

 • استان بریتیش کلمبیا
 • استان منیتوبا
 • استان آلبرتا
 • استان مناطق شمال غربی
 • استان نوا اسکوشیا
 • استان نیو برانزویک
 • استان نیوفاندلند و لابرادور
 • استان یوکان
 • استان ساسکاچوان
 • جزیره پرینس ادوراد

پس از تشکیل پرونده و ارسال درخواست خود به استان موردنظر، باید درخواست مجزایی برای اداره مهاجرت تنظیم گردد، افسر مهاجرت پس از ارزیابی صلاحیت شما و خانواده‌تان بر اساس آزمایش‌های پزشکی، شما را تأیید و یا رد صلاحیت می‌کند، همچنین فرد درخواست‌کننده باید سرمایه کافی برای خود و خانواده‌اش را داشته باشد و بتوانند مدارک مبنی برداشتن دارایی موردنیاز را به سازمان ارائه دهد، ارزیابی املاک متقاضی در مرحله بعد قرار دارد و افراد باید اموال، املاک و مستغلات خود را ارزش‌گذاری کرده و اثبات کنند که صلاحیت کافی برای پشتیبانی کردن از خود و خانواده‌شان را دارند.

استان کبک

یکی دیگر از استان‌هایی که بیشترین مهاجر را می‌پذیرد، استان کبک است که با مساحت ۱۵۴۲۰۰۰ کیلومترمربع، پهناورترین استان کانادا است ولی دارای جمعیت نسبتاً کمی در حدود ۷۶۶۹۱۰۰ نفر است. ما در اینجا با توضیحات مختصری، استان کبک را به شما معرفی کرده تا بتوانید با آشنا شدن خصوصیات مناطق، بهترین مکان را برای زندگی بهتر انتخاب کنید. مناطق اونگاوا، کوهستان لورنتید و رودخانه سن لوران که از مهم‌ترین مناطق آمریکای شمالی محسوب می‌شود، جزو مناطق استان کبک قرار می‌گیرند که همین طبیعت بی‌نظیر، آب‌وهوای عالی و تنوع در فصل‌ها، مهاجران بی‌شماری را به سمت این استان سرازیر می‌کند. زبان رسمی مردم استان کبک فرانسه هست و شما باید دانش زبان کافی برای اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا را داشته باشید. از مهم‌ترین صنایع این استان می‌توان صنایع کاغذ، چوب و برق‌آبی را نام برد. یکی دیگر از مواردی که فرد متقاضی باید بداند لیست مشاغل موردنیاز استان کبک می‌باشد که مهم‌ترین آن‌ها شغل‌های مدیریتی، فنی و مهندسی و طراحی هست.

اگر می‌خواهید برای مهاجرت به کانادا در استان کبک اقدام کنید باید یکی از روش‌های زیر را برگزینید:

 • برنامه نیروهای متخصص کبک
 • برنامه تجاری کبک
 • برنامه خویشاوندی کبک

مهاجرت فدرال

مهاجرت امر خطیر و بزرگی در زندگی هر فرد به‌حساب می‌آید لذا آگاهی داشتن از این امور نیز امری ضروری است، شرکت آرمان سنجش باتجربه چندساله می‌تواند در امور مهاجرت شمارا یاری نماید، برای توضیح بیشتر این برنامه می‌توان این‌گونه گفت که فدرال، سیستم یا روش حکومتی است که در سطح استان‌ها و در اموری که به شهروندان مربوط می‌شود رسیدگی می‌کند مانند روابط بین‌الملل، مهاجرت، امور امنیتی و شهروندی و …

مهاجرت فدرال به چهار روش زیر انجام می‌پذیرد و هدف آن جذب نیروهای ماهر و متخصصی است که در توسعه کشور کانادا نقش مؤثری را ایفا نمایند و همچنین کارفرمایانی با سابقه درخشان که قصد زندگی و شروع فعالیت‌های تجاری جدیدی در کانادا را در سر دارند، این افراد باید تضمین کنند که سرمایه‌ای با مبلغ معینی (که در توضیحات آمده است) را به کشور کانادا منتقل خواهند کرد، تهیه صورتحساب‌های مالی حسابرسی شده این افراد نیز توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام می‌پذیرد. آن‌ها درخواست خود و مدارک تهیه‌شده را به سازمان مهاجرت تحویل می‌دهند و این چنین پروژه خود را آغاز می‌کنند. این چهار برنامه به شکل زیر ارائه می‌شود:

 • برنامه افراد متخصص فدرال
 • برنامه تجاری فدرال
 • برنامه تجربه کانادایی فدرال
 • برنامه خویشاوندی فدرال

دیدگاه خود را بیان کنید

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

- از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page

استفاده از مطالب درگاه آرمان سنجش فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آرمان سنجش عادل می‌باشد. @2018

طراحی شده با توسط گروه نهال