مهاجرت به استان کبک از طریق خویشاوندی فدرال


مهاجرت به استان کبک از طریق خویشاوندی فدرال

برنامه خویشاوندی استان کبک

مهاجرت به کانادا برنامه خویشاوندی استان کبک شرایطی همانند خویشاوندی فدرال دارد (در توضیحات زیر آمده است). به این‌گونه که باید یکی از اقوام درجه‌یک فرد متقاضی، اقامت دائم در استان کبک را داشته باشد و زمانی که او درخواست اسپانسری خود را به سازمان مهاجرت به کانادا اعلام کند پرونده‌اش به جریان خواهد افتاد. اگرشما واجد شرایط اسپانسر شدن باشید و درخواست مهاجرت به کانادا را داده باشید باید برای اخذ گواهی گزینش کبک (CSQ) اقدام کنید و فرمهای مربوط به خود و فرد اسپانسر شونده را برای سازمان مهاجرت به کانادا بفرستید. و لازم به ذکر است که فرد اسپانسر شونده باید مسئولیت کمک و حمایت مالی فرد مهاجر را بر عهده گیرد زیرا که دولت باید فرد اسپانسر شونده را به‌عنوان ضامن مهاجر بپذیرد و مهاجر نمی‌تواند از دولت درخواست کمک مالی داشته باشد.

دو روش برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خویشاوندی وجود دارد :

اسپانسر شدن همسر و فرزندان تحت تکلف، اسپانسر شدن دیگر اعضای خانواده که شرایط هردو مانند شرایط خویشاوندی فدرال می‌باشد. (مراجعه به خویشاوندی فدرال)

برنامه خویشاوندی استان کبک و خویشاوندی فدرال
برنامه خویشاوندی استان کبک و خویشاوندی فدرال

برنامه خویشاوندی فدرال

در برنامه مهاجرت به کنادا از طریق گرفتن برنامه خویشاوندی، باید یکی از اعضای درجه‌یک خانواده فرد داوطلب اخذ ویزا در کشور کانادا باشد و هردوی آن‌ها باید واجد شرایط تعیین‌شده برای مهاجرت به کانادا باشند و در آن صورت می‌توانند درخواست خود را به سازمان مهاجرت به کانادا ارائه دهند، افسران پرونده امور مهاجرت، مدارک متقاضی را ارزیابی کرده و اسپانسر (خانواده فرد متقاضی) باید تضمین بدهد که می‌تواند از فرد درخواست‌کننده حمایت مالی کند زیرا که سازمان باید اطمینان پیدا کند که فرد از دولت درخواست حمایت مالی نخواهد کرد.

برنامه خویشاوندی به دو قسمت تقسیم می‌شود :

شریک زندگی، همسر و فرزندان

فرد متقاضی اگر سنش بالای ۱۸ سال باشد و واجد شرایط گرفتن اقامت باشد می‌تواند این چنین مهاجرت به کانادا را آغاز کند که ابتدا درخواست خود را به سازمان مهاجرت ارائه دهد، چه در کشور کانادا باشد چه نباشد. این شرط شامل اسپانسر نیز می‌شود، این به این معنی است که اسپانسر نیز اگر در کشور حضور نداشته باشد مشکلی پیش نمی‌آید. بنابراین متقاضی می‌تواند برای همسر و فرزندانش و فرزندان وابسته به همسر، درخواست اسپانسری داشته باشید. با مشاوره با کارشناسان و و کلای با تجربه می‌توانید با صرفه جویی در زمان و هزینه بهترین روش را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید.
در شرایطی که متقاضی پروندده وضعیت کنونی خوبی برای اقامت ندارد ولی واجد شرایط هست نیز می‌تواند درخواست خود را ارائه دهد. اگر همسر و فرزندان شما می‌خواهند مراحل لازم برای مهاجرت به کانادا را طی کنند و شما می‌خواهید اسپانسر آن‌ها شوید باید از نظر مالی نیز صلاحیت این کار را داشته باشید.

برنامه خویشاوندی استان کبک و خویشاوندی فدرال
برنامه خویشاوندی استان کبک و خویشاوندی فدرال

دیگر اعضای خانواده

برای مهاجرت به کانادا برنامه خویشاوندی، اعضای خانواده البته به غیر از همسر و فرزندان؛ اگر شما بالای ۱۸ سال دارید و در این کشور زندگی می‌کنید می‌توانید برای اشخاص زیر اسپانسر شوید:

 • مادر و پدر
 • مادربزرگ و پدربزرگ، نوه‌ها
 • خواهر، برادر و فرزندان تحت تکلف آن‌ها
 • کودکانی که زیر ۱۸ سال باشند و ازدواج نکرده باشند و شما بخواهید آن‌ها را به فرزندخواندگی قبول کنید.
 • وابستگان نزدیکی که به غیر از شما خویشاوندی نداشته باشد.

شما نه‌تنها باید از نظر مالی بتوانید اعضای خانواده خود را حمایت کنید بلکه باید مدارک لازم را نیز جهت اثبات حرف خود به سازمان مهاجرت به کانادا ارائه دهید و حداقل درآمد شما باید مطابق با نیاز خانواده باشد. مهاجرت به کانادا از این طریق، راه را برای شما آسان‌تر می‌کند.

کلیات شرایط اسپانسر

 • بستن قرارداد حمایت مالی بین فرد متقاضی خویشاوندان او، درصورتی‌که شما موفق به گرفتن اقامت دائم شده‌اید باید طبق این قرارداد برای کسب درآمد خود تلاش کنید.
 • شما باید به مدت ۳ سال از همسر خود حمایت مالی کنید همچنین به مدت ۱۰ سال از فرزندان (البته تا قبل از ۲۵ سالگی فرزندانتان)

مواردی نیز وجود دارد که اگر شما در سوابق خود داشته باشید نمی‌توانید اسپانسر همسر، فرزندان و یا خویشاوندان خود شوید و فرد متقاضی مهاجرت به کانادا درخواستش پذیرفته نمی‌شود؛ که در ذیل به آن اشاره می‌کنیم:

 • اگر شما درگذشته از دولت کانادا کمک مالی درخواست کرده باشید (فقط در موارد ازکارافتادگی قابل‌قبول است).
 • داشتن سوابق مبنی بر محکومیت به‌حکم دادگاه برای پرداخت کردن نفقه و یا هزینه‌های فرزندان.
 • داشتن سوابق جرم‌های جنایی یا جنسی و یا جرمی علیه اعضای خانواده (البته این مورد بستگی به جرم انجام‌شده و یا زمان آن و یا نحوه محکومیت نیز دارد که افسران مهاجرت به کانادا آن را بررسی می‌کنند)
 • اگر شما قبلاً تعهد حمایت مالی امضا کرده باشید و نتوانسته باشید به آن متعهد بمانید.
 • داشتن سوابق زندان.
 • عدم پرداخت وام و یا دیر پرداخت آن.
 • ورشکستگی مالی که هنوز در جریان است.

شرکت آرمان سنجش با ارائه اطلاعات کامل مهاجرت به کانادا سعی در صرفه‌جویی در زمان و هزینه متقاضیان دارد برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از مشاوره رایگان در این سایت استفاده کنید.


دیدگاه خود را بیان کنید

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

- از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page

استفاده از مطالب درگاه آرمان سنجش فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آرمان سنجش عادل می‌باشد. @2018

طراحی شده با توسط گروه نهال