عوامل مهاجرت، فرهنگ پذیری و محیط


نگرانی‌های مهاجران

در مهاجرت به استرالیا عواملی چون فرهنگ پذیری و محیط باید مورد برسی قرار بگیرد تا فرد یا افرادی که می‌خواهند زندگی جدیدی را در یک محیط جدید و غیرقابل پیش‌بینی شروع کنند دچار سردرگمی نشوند، هر کشوری قانون‌ها، آداب‌ورسوم، فرهنگ و حتی خوردوخوراک مخصوص به خود را دارد، ما در اینجا سعی کرده‌ایم به چند عوامل مهم که مهاجران در مهاجرت به استرالیا پیش رو دارند اشاره‌کنیم.

نگرانی‌های مهاجران

افرادی که مهاجرت می‌کنند و در کشور مقصد، زندگی جدیدی را آغاز می‌کنند دچار نگرانی‌هایی می‌شوند از قبیل نگرانی‌های مالی، آینده فرزندان، دوری از خویشاوندان نزدیک و از همه مهم‌تر ترس از تنهایی؛ در مهاجرت به استرالیا نیز این مسائل موردتوجه قرار می‌گیرد.

بیشتر این نگرانی‌ها، طبیعی هستند چراکه وقتی انسان با تغییر مواجه می‌شود ابتدا دچار سردرگمی و بعد ترس‌های متفاوتی به سراغش می‌آید و درنهایت نمی‌تواند درست تصمیم بگیرد، در مهاجرت به استرالیا مهاجران معمولاً دچار این‌گونه مسائل می‌شوند ولی با آگاهی داشتن و بررسی عواملی که در کشور استرالیا می‌باشد می‌توان بهترین تصمیم را اتخاذ کرد و از این نگرانی‌ها کاست. این آگاهی باعث سازگاری و یا عدم سازگاری مهاجران می‌شود.

مثلاً فرزندان مهاجران چون در کشور خود رشد و نمو نموده‌اند نیاز به سازگاری با محیط جدید را دارند و اگر نیازشان برآورده نشود دچار تعارض شخصیت می‌شوند، معمولاً فشارهای روانی از سمت سرپرست خانواده به جوانان یا کودکان خانواده منتقل می‌شود، در اینجا ما از نگرانی‌های مهاجران سخن گفتیم تا بتوانیم از نگرانی‌های آن‌ها بکاهیم، با مشاوره با وکلای باتجربه شرکت آرمان سنجش شما می‌توانید تمامی سؤالات خود را به اشتراک بگذارید و با آگاهی کامل از عوامل مثبت و منفی مهاجرت، خود را برای قدم برداشتن به‌سوی مهاجرتی موفق آماده کنید، شما می توانید خود مسائل زندگیتان را کارشناسی کنید

عوامل مؤثر بر چاقی میان مهاجرین ایرانی در استرالیا

درحالی‌که مهاجرت از کشورهای کم‌درآمد به کشورهای پردرآمد به‌طور معمول با افزایش وزن همراه است، معمولاً خطرات چاقی در بین مهاجرین از کشورهایی با درآمد متوسط به چشم می‌خورد. علاوه بر تغییرات رفتاری و گرایش فرهنگی، تجزیه‌وتحلیل تغییرات محیطی برای توضیح خطرات چاقی پس از مهاجرت، ضروری است. در این مطالعه، اثر متقابل عوامل چاقی و الگوی فرهنگ پذیری در مهاجرت به استرالیا در مورد ۱۵۲ نفر مهاجر ایرانی در ویکتوریای استرالیا بررسی‌شده است.

عوامل مؤثر بر چاقی میان مهاجرین
عوامل مؤثر بر چاقی میان مهاجرین

الگوی فرهنگ پذیری (پیوستگی نسبی-یکسان سازی -جداسازی -حاشیه‌سازی و شاخص توده بدنی) سنجش آماری برای مقایسه وزن و قد یک فرد است که باید موردبررسی قرار بگیرد. سه جنبه مربوط به آگاهی مهاجران از محیط استرالیا (محیط‌های فعال فیزیکی، فشار اجتماعی مناسب، محیط‌های غذایی) به‌وضوح با ویژگی‌های جمعیت دیگر کشورها متفاوت است. رژیم غذایی با فعالیت بدنی ارتباطی ندارد و داشتن تنها رژیم غذایی نمی‌تواند عامل کاهش وزن باشد.

به‌طورکلی در این تحقیق، تعدادی از روابط اصلی بین محیط و عامل‌های مرتبط با چاقی را در موضوع مهاجرت به استرالیا موردمطالعه قرار می دهیم. نظریه مدل‌های مهاجرتی، فرهنگی و چاقی باید شامل عوامل محیطی باشند و مهاجران با شناخت این عوامل می‌توانند با چاقی بعد از مهاجرت مبارزه کنند.

لهجه انگلیسی سخت، یکی دیگر از نگرانی‌های مهاجرانی است که برای مهاجرت به استرالیا برنامه‌ریزی کرده‌اند ولی این مورد را نیز می‌توان با تلاش و پشتکار زیاد از سر راه برداشت. دانش زبان کافی و داشتن سطح موردنیاز تا حدودی این مشکلات را برطرف می‌کند. در هر نوع از ویزاهای استرالیا دانش زبان انگلیسی، سطحی متفاوت می خواهد که در امور مهاجرت تمامی مطالب به صورت مفصل بیان شده است.


دیدگاه خود را بیان کنید

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

- از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page

استفاده از مطالب درگاه آرمان سنجش فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آرمان سنجش عادل می‌باشد. @2018

طراحی شده با توسط گروه نهال