با موفق‌ترین مهاجران استرالیا آشنا شوید


مهاجران موفق استرالیا

مهاجران موفق

این افراد با دستان خالی وارد استرالیا شدند و اکنون موفق‌ترین مدیران استرالیا هستند. با در نظر گرفتن تقریباً ۲۵% جمعیت کنونی استرالیا که در کشورهای دیگر متولدشده‌اند و به کشور استرالیامهاجرت کرده‌اند و پژوهش تازه‌ای در ایالات‌متحده که نشان می‌دهد احتمال اینکه مهاجران، تبدیل به میلیونرهای خودساخته بشوند، چهار برابر دیگر افراد است، جای شگفتی نیست که این کشور، سرزمینی برای بسیاری از مدیران موفق شده است؛ و بسیاری از این مدیران موفق با برنامه مهاجرت به استرالیا، آغاز به فعالیت کردند. در اینجا، شش فردی که هنگام آمدن به استرالیا چیزی جز لباس‌های تنشان نداشتند را معرفی می‌کنیم. مهاجرت به استرالیا می‌تواند تمام رؤیاهای شما را به حقیقت تبدیل کند، برنامه‌های مهاجرت به استرالیا از قبیل ویزای مهاجرت سرمایه‌گذاری، ویزای مهاجرت مهارت و تخصص و ویزای مهاجرت کارآفرینی از بهترین روش‌های مهاجرت می‌باشد.

جان هِمِس (John Hemmes)

«جان همس»، بنیان‌گذار گروه «مریوال»، پس از جنگ جهانی دوم هلند را ترک گفت، با تنها بیست دلار در جیب که پدرش به وی داده بود. او نخست در نیوزلند سکنی گزید و سپس در سال ۱۹۵۲ با برنامه‌ای مهاجرت به استرالیا را آغاز کرد. جاییکه همسر آینده‌اش مریوال را ملاقات کرد و با یکدیگر، زنجیره فروشگاه‌های پوشاک «جان و مریوال» را در سیدنی بنیان‌گذاری کردند. آن‌ها ابتدا در گاراژی در پشت خانه پدری مریوال در بور-وود (Burwood) زندگی می‌کردند سپس آن گاراژ را به‌عنوان محل کار خیاطی، بزرگ‌تر کردند.امروزه خانواده «همس» در یک کاخ سنگی در خط ساحلی بندر سیدنی زندگی می‌کند. او رئیس یک امپراتوری صنعت هتلداری یک میلیارد دلاری است که شامل زیربناها و باغ می‌شود. او می‌گوید: این مهاجر بودن نیست که باعث می‌شود موفق شویم، در هر کشوری که زندگی کنیم، یا در آن متولد شویم، یا به آن مهاجرت کنیم، کلید موفقیت، داشتن عطش و اشتیاق برای ساختن بهترین زندگی برای خودتان است. یکی از کارهایی که من در نیوزلند داشتم کار در کشتارگاه بود، کاری که می‌تواند روح انسان را تخریب کند اما من خود را متقاعد کردم که من آن کار را برای زندگی بهتر انجام می‌دهم چون نیاز دارم که زنده بمانم. من پسر جوانی بودم که زیاد از اردوگاه کار اجباری ژاپنی‌ها دور نبودم و انگلیسی نیز بلد نبودم با این‌حال برنامه مهاجرت به استرالیا را در سر داشتم.

ماهاسیناتامبی(Maha Sinnathamby)

ماهاسیناتامبی در شغل ساخت و ساز املاک در کوئیزلند، مهاجر مالزیایی دیگری است با یک شروع محقرانه به استرالیامهاجرت کرد. دوران کودکی کسی که اکنون دارای اموالی بیش از ۸۲۰ میلیون دلار است در طی اشغال مالزی به دست ژاپنی‌ها در یک خانه ساده سپری شد. او مدرک مهندسی خود را در سرمابان (Seremaban) گرفته و به استرالیا نقل مکان کرد جایی که او صاحب موسسه «اسپیرینگ‌فیلد بزرگ‌تر» بزرگ‌ترین شهر، با شهرسازی برنامه‌ریزی‌شده خصوصی در این کشور است. او پس از اجرا کردن برنامه مهاجرت به استرالیا توانست به این موفقیت بزرگ دست پیدا کند.

سامچونگ(sam chung)

در اینجا یک زندگی مهاجر مالزیایی موفق دیگر را به شما معرفی می‌کنیم که مهاجرت به استرالیا توانست زندگیش را دگرگون سازد، میلیاردر و سرشناس بزرگ معدن سامچونگ، که در «کوهستان کامرون» به دنیا آمد و سپس در سال ۱۹۷۳ برای مطالعه مهندسی معدن به استرالیامهاجرت کرد. او ابتدا در چند شغل در معدن بکار پرداخت تا اینکه به «مدیریت معدن زغال‌سنگ کوئینزلند» (که اکنون یک گروه «جالینبا» است) پیوست، شرکتی که او هنوز در آن دارای سرمایه عمده‌ای است.

ریچارد پرات (Richard Pratt)

هیچ‌کس درباره ثروتمند شدن، بیش از ریچارد پرات تجربه ندارد. او در لهستان متولد شد و در سال ۱۹۸۳ والدینش فکر مهاجرت به استرالیا را داشتند و در شپِیرتون ویکتوریا (Shepparton, Victoria) ساکن شدند. پرات پس از یک کار موفق به‌عنوان یک بازیگر در لندن و نیویورک، در سال ۱۹۶۹ به صنعت بسته‌بندی روی آورد. وی که به بشردوستی مشهور بود هنگامی‌که در سال ۲۰۰۹ از دنیا رفت دارایی‌های خالصش بیش از ۵ میلیارد دلار بود.

ژنیاتسوتننکو(Zhenya Tsvetnenko)

یکی از الهام‌بخش‌ترین داستان‌های موفقیت سال‌های اخیر از آن کارآفرین IT روس‌تبار ژنیاتسوتننکو است دارایی‌های خالص وی که اکنون در دهه چهارم زندگی خود است بیش از صد میلیون دلار شده است؛ اما همیشه این‌گونه نبوده است، او در سن دوازده‌سالگی درحالی‌که به‌سختی انگلیسی صحبت می‌کرد به استرالیامهاجرت کرد و به «پِرت» رسید. والدینش دو چمدان و تنها شش هزار دلار برای آغاز یک زندگی جدید با پسرشان داشتند. بعدها تسوتننکو ازدواج کرد و دانشگاه را رها کرد شد. در سال ۲۰۰۵ او یک سرویس درگاه SMS را از خوابگاهش راه‌اندازی کرد، درحالی‌که با سوپ آماده و دستمزد همسرش زندگی خود را می‌گذراند، در کمتر از دو سال او بیش از چهار میلیون دلار در ماه به دست آورد، برنامه مهاجرت به استرالیا توانست زندگی را برای او درخشان کند.

هری تریگوبوف (Harry Triguboff)

هری تریگوبوف که به‌طور خودمانی هری برج شناخته می‌شود روش زندگی استرالیایی‌ها را دگرگون کرد. آپارتمان‌های مریتون وی که توسط منتقدان معماری مورد تمسخر بوده است درواقع هنوز در مقیاس عظیمی و در حدود هزار آپارتمان در سال، به فروش می‌روند. در سال ۲۰۱۱ دارایی‌های خالص وی بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار کارشناسی شده است. برای پسر خانواده روسی که در دوران حکم حکمروایی لنین مجبور شدند از شمال چین بگریزند بد نشد. او در سال ۱۹۴۷ برای مهاجرت به استرالیا اقدام کرد و در کالج اسکاتلندی شهر سیدنی تحصیل کرد. او در صنعت نساجی، در آفریقای جنوبی و اسرائیل کار کرد.
تریگوبوف در سال ۱۹۶۰ بعد از مهاجرت به استرالیا، مدتی طول کشید که راه خود را پیدا کند. او به‌عنوان یک راننده تاکسی و پیک تحویل شیر و دلال معاملات ملکی کار کرد. تا اینکه یک قواره زمین در «تمپه» شهر سیدنی خریداری نمود که در آن‌یک آپارتمان هشت واحدی ساخت، جاییکه او به لحظه «اورهکا»  خود رسید. پیشرفت بعدی وی یک آپارتمان ۱۸ واحدی در بلوکی در خیابان مریتون گلادسویل بود بقیه ماجرای زندگی او را همه می‌دانند.

فرانک لاوی (Frank Lowy)

مهاجر موفق دیگر، سرشناس فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فرانک لاوی است. او بخشی از دوران کودکی خود را در اردوگاه‌های اسرا در قبرس و فلسطین گذراند. او با مهاجرت به استرالیا در سال ۱۹۵۲ به خانواده‌اش ملحق شد (همراه با جان ساندرز، دیگر مهاجر مجارستانی) و اولین مرکز خرید خود را در بلاک‌تاون سیدنی در سال ۱۹۵۹ توسعه داد. BRW  در سال ۲۰۱۰ ثروت لاوی را ۵٫۰۴ میلیارد دلار برآورد کرد. امروزه گروه وست‌فیلد با ۱۰۴ بازارچه در سراسر دنیا یکی از بزرگ‌ترین سبد سهام مرکز خرید در دنیا را اداره می‌کند.

مهاجران موفق
مهاجران موفق

دیگر مهاجران موفق استرالیایی

تان‌لی: این جوان موفق که در سال در سال ۱۹۸۸ جوان نمونه استرالیا شد به‌عنوان یک پناهنده مهاجر ویتنامی در سال ۱۹۸۲ برای مهاجرت به استرالیا اقدام کرد.

روسلان کوگان: یک روس‌تبار که در سال ۱۹۸۹ به استرالیا مهاجرت کرد و دراین مدت در مسافرخانه‌های عمومی زندگی می‌کرد. او در سال ۲۰۰۶ «فنّاوری‌های کوگان» چند میلیون دلاری را از گاراژ خانه پدرش آغاز کرد.

های ترونگ: یک پناهنده مهاجر ویتنامی که در زمان کودکی به استرالیا مهاجرت کرد و تبدیل به یکی از موفق‌ترین کارآفرینان مهاجر IT شد. ترونگ، لیست سفارشات خرده‌فروشی آنلاین را راه‌اندازی کرد.

بعد از ارزیابی متن بالا و مطالعه سرگذشت موفق‌ترین و ثروتمندترین مهاجران استرالیا می‌توان فهمید که افرادی که برنامه مهاجرت به استرالیا داشتند و در کنار آن با اشتیاق و پشتکار فراوانی برای ساختن یک زندگی بهتر تلاش کرده‌اند توانسته‌اند به اهداف خود برسند و سرگذشت زندگی‌شان می تواندبرای دیگر افرادی که هدف‌های مشترک دارند الگو باشد.


دیدگاه خود را بیان کنید

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

- از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page

استفاده از مطالب درگاه آرمان سنجش فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آرمان سنجش عادل می‌باشد. @2018

طراحی شده با توسط گروه نهال