چند فرهنگی و ادغام مهاجرین در استرالیا


کلیات چند فرهنگی در برنامه مهاجرت به استرالیا

استرالیا بیش از شش دهه، کشور مهاجرپذیر بزرگی بوده است و مهاجرت مرکزی منجر به ساخت این کشور شده است. در دو دهه گذشته، به‌طور قابل‌توجهی شرایط مهاجرت به استرالیا تغییر کرده و مسائل مربوط به مهاجرت و چند فرهنگی، در سطح افکار عمومی و سیاست‌های ملی بحث‌برانگیز شده است. اما چه اتفاقی برای مهاجران در استرالیا رخ‌داده است؟ در این مقاله، به‌طور گسترده‌ای طیف وسیعی از تحقیقات اولیه و ثانویه به ارزیابی شواهد ذهنی و اهداف ادغام مهاجرین استرالیا می‌پردازیم. اصلی‌ترین سؤال این مقاله پژوهشی این است که تا چه اندازه زندگی مهاجران، ازلحاظ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ادغام شده‌اند؟ و آیا این چند فرهنگی استرالیا در دستیابی به هدف یکپارچه‌سازی مهاجرین موفق بوده است؟ آیا مهاجرت، زندگی مهاجران کشورهای توسعه‌نیافته را بهتر می‌کند؟ و آیا افراد با برنامه مهاجرت به استرالیا با مشکلاتی روبرو هستند؟

ادغام فرهنگی مهاجرین در استرالیا
ادغام فرهنگی مهاجرین در استرالیا

ما از مفهوم‌سازی و سنجش مقایسه‌ای داده‌های تطبیقی و بررسی ادغام مهاجران شروع می‌کنیم تا اظهارنظر کنیم که علیرغم تمام محدودیت‌های موجود، این مفهوم‌سازی با تأکید بر سیاست و ساختارهای نهادی انجام می‌گیرد. نتیجه کلی این است که ادغام مهاجران برای مهاجرت به استرالیا به موفقیت نسبی رسیده و نقش مرکزی چند فرهنگی، با شواهد خوبی همراه بوده است و مهاجرت به استرالیا را برای متقاضیان راحت‌تر کرده است.

استرالیا بیش از ۶۰ سال یک کشور مهاجرپذیر بوده و همواره در استقبال از مهاجران پیشرو بوده است؛ و ساخت‌وساز فراوانی در قلب این کشور در حال انجام است. با این وجود، طی دو دهه گذشته، شخصیت تازه‌واردان و شرایط مهاجرت به استرالیا به طرز چشمگیری تغییر کرده است، درحالی‌که مسائل مهاجرت به استرالیا و چند فرهنگی در افکار عمومی و سیاست ملی این کشور بحث‌برانگیز است؛ اما در برنامه مهاجرت به استرالیا چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ امور مهاجرت و ادغام آن‌ها به چه شکل صورت می‌پذیرد؟ سؤال اصلی این مقاله این است که آیا این مهاجرین تازه‌وارد توانسته‌اند در متن زندگی اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی این کشور قرار بگیرند؟ و موفقیت چند فرهنگی در دستیابی به اهداف یکپارچه‌سازی در چه حدی قرار دارد؟ در این مقاله، طیف وسیعی از تحقیقات اولیه و ثانویه به‌طور گسترده بررسی و به شواهد ذهنی و اهداف ادغام مهاجرین در برنامه مهاجرت به استرالیا پرداخته خواهد شد.
ما از مفهوم‌سازی و مقایسه داده‌های تطبیقی در جهت بررسی ادغام مهاجران استفاده نمودیم تا اظهارنظر کنیم که علیرغم محدودیت‌های موجود، این مفهوم‌سازی با تأکید بر سیاست و ساختارهای نهادی انجام می‌گیرد، نتیجه کلی این است که ادغام مهاجران با موفقیت نسبی و نقش چند فرهنگی، با شواهد خوبی همراه بوده است. در اینجا سؤال دیگری مطرح است، افرادی که برنامه مهاجرت به استرالیا دارند باید خود را برای چه شرایطی آماده کنند و با چه مسائلی روبرو خواهند شد؟ برای پاسخ دادن به این سؤال با بهره‌گیری از این مقاله و وجوه چند فرهنگی کشور استرالیا، این افراد مانند کودکی نو پا باید از نو به فراگیری مسائل رفتاری و اخلاقی، خود را با دیگر افراد وفق دهند و هماهنگی یکی از مهم‌ترین مسئله برای مهاجرت به استرالیا است. عموماً در مهاجرت افراد با تفاوت‌های زیادی مواجه می‌شوند که با هماهنگی خود با شرایط بیرونی می‌توانند زندگی‌شان را به سمت زندگی بهتری هدایت کنند.

ملبورن، برسبین و سیدنی در استرالیا جزو شهرهایی هستند که ویژگی چند فرهنگی در آن بسیار خودنمایی می‌کند چرا که سه چهارم جمعیت این شهرها را مردمی تشکیل داده که بیرون از استرالیا به دنیا آمده‌اند و آن یک‌چهارم باقیمانده نیز یک والد غیر استرالیایی دارند با این وجود، هر سه این شهرها جزو شهرهای معروف دنیا هستند و مردمی که در این شهرها زندگی می‌کنند از نظر اقتصادی و اجتماعی در رفاه هستند. پس می‌توان نتیجه گرفت که مهاجرت به استرالیا با وجود این ادغام مهاجرین و وجوه چند فرهنگی برای کشور استرالیا و مهاجران مفید بوده است و مهاجران با برنامه مهاجرت به استرالیا توانسته‌اند به اهداف خود که شامل داشتن زندگی بهتر و ایده آل تر است؛ برسند.


دیدگاه خود را بیان کنید

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

- از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page

استفاده از مطالب درگاه آرمان سنجش فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت آرمان سنجش عادل می‌باشد. @2018

طراحی شده با توسط گروه نهال