پلاک ثبتی اصلی فرعی

پلاک ثبتی اصلی و فرعی

مشخصات املاک اعم از پلاک ثبتی اصلی و فرعی بعنوان هویت املاک قابل توجه است. شماره پلاک ثبتی برای هر ملک باعث شناسایی و تفکیک املاک، تشخیص موقعیت ملک، تطبیق ملک با وضع موجود و … می‌گردد. برای قطعات بزرگ اصلی و برای قطعات کوچکتر ملک، پلاک ثبتی فرعی در نظر گرفته می‌شود.

شماره پلاک ثبتی اصلی و فرعی

سازمان ثبت اسناد و املاک صدور شماره پلاک ثبتی و فرعی را دارا می‌باشند. شماره پلاک ثبتی از دو قسمت اصلی و فرعی تشکیل شده، اموال غیر منقول دارای دو نوع اصلی و فرعی هستند. برای مثال منطقه یا زمین بزرگی که خانه و آپارتمان در آن قرار گرفته دارای پلاک اصلی، خانه و آپارتمان در آن منطقه دارای پلاک فرعیست.

ممیز بعنوان جداکننده پلاک ثبتی اصلی و فرعی وهمچنین شماره پلاک ثبتی اصلی درسمت چپ ممیز، شماره پلاک ثبتی فرعی بعد از یک ممیز در قسمت راست نوشته شده است. مثلاً ۱۳۴۵/۹۷ ، ۹۷ بعنوان پلاک اصلی و ۱۳۴۵ عنوان پلاک فرعی در نظر گرفته می‌شود.

تعیین و یافتن پلاک ثبتی اصلی مناطق

پلاک ثبتی در واقع نشاندهنده ی هویت املاک می‌باشند، که به منظور شناخت املاک از یکدیگر وجود پلاک ثبتی الزامی است. بدین منظور با وجود پلاک ثبتی می‌توان املاک را از یکدیگر تفکیک کرد. همچنین استعلام و تشخیص موقعیت ملک توسط پلاک ثبتی صورت می‌گیرد.

ملکی که به دو یا چند قطعه تفکیک شود، شماره ای به آن ها تعلق گرفته که به آن شماره قطعه تفکیکی شماره تفکیکی ملک از عدد یک شروع شده و سپس بالا می‌رود. ملکی را در نظر بگیرید که از قطعات کوچکتری تشکیل، بدین منظور برای هر قطعه آن سندی تنظیم شده است که به آن پلاک تفکیکی یا شماره قطعه می‌گویند. شماره قطعه از یک عدد شروع شده و بالاتر می‌رود.

پلاک ثبتی اصلی مناطق
پلاک ثبتی اصلی مناطق

قرار گرفتن شماره پلاک تفکیکی در سند مالکیت

قطعات دارای پلاک تفکیکی، دارای سند مالکیت شش دانگ می‌باشند، شماره پلاک تفکیکی از عدد یک شروع می‌شود. قرار گرفتن شماره پلاک تفکیکی در سند مالکیت شامل موارد زیر است:

  • یک شماره اصلی و فرعی
  • چند شماره فرعی و یک شماره اصلی
  • شماره اصلی بدون شماره فرعی
  • چند شماره فرعی و اصلی

کارشناسان رسمی آرمان سنجش با وجود کارشناسان متخصص و ماهر خدمات چشمگیری در زمینه پلاک ثبتی ارائه می‌نماید.

۵ / ۵٫ مجموع: ۱

اشتراک گذاری توسط:

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتس‌اپ
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.