بلاتکلیفی حدود ۵۰۰ هزار هکتار از زمین‌های عمومی در کشور (1396/04/26)

بلاتکلیفی حدود ۵۰۰ هزار هکتار از زمین‌های عمومی در کشور (۱۳۹۶/۰۴/۲۶)

معاون قضایی دادستان کل کشور در حقوق عامه گفت: بر اساس آمارهای غیررسمی حدود ۵۰۰ هزار هکتار زمین بلاتکلیف در کشور داریم به این معنا که این اراضی متعلق به نهاد دولت و بیت‌المال است اما در اختیار بیت‌المال نیست.

به گزارش ایلنا، محمدجواد حشمتی در همایش پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی ملی و عمومی در گرگان از دادستان‌ها خواست با استفاده از ظرفیت‌های قانونی که در اختیاردارند شناسنامه‌دار کردن این اراضی را که اموال بیت‌المال است در دستور کار خود قرار دهند.

حشمتی افزود: ضابطان عام و خاص، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی همه ظرفیت‌های خوبی هستند که دادستان‌ها می‌توانند با همکاری آن‌ها در حوزه زمین اقدامات مناسب و مقتضی انجام دهند.

او گفت: دادستان‌ها می‌توانند بین دستگاه‌های مختلف هم‌افزایی ایجاد کنند و از ظرفیت‌های بالقوه آنان در راستای پیشگیری از زمین‌خواری و حفظ بیت‌المال بهره بگیرند. معاون دادستان کل کشور با بیان اینکه امید ما برای کنترل پدیده زمین‌خواری در کشور به دادستان‌هاست افزود: اگر امروز دیر بجنبیم و خوب عمل نکنیم در آینده استان‌های شمالی هم هوایی برای نفس کشیدن نخواهند داشت.

محمدجواد حشمتی افزود: یکی از مهم‌ترین علل رشد فساد این است که قانون و ضابطه و دستورالعمل در کشور داریم اما به‌درستی و به‌موقع به آن عمل نمی‌کنیم.

۰ / ۵٫ مجموع: ۰

اشتراک گذاری توسط:

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتس‌اپ
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.