گزارش حسابرسی جهت امور مهاجرت

گزارش حسابرسی جهت امور مهاجرت در کنار مهاجرت که امری پرهزینه و زمان بر است، افراد متقاضی مهاجرت قبل از هر اقدامی جهت مهاجرت، ابتدا باید تحقیقات و مطالعات دقیق در زمینه مهاجرت انجام دهند. به منظور مهاجرت به کشورهای مهاجر پذیر که به جهت پذیرش زیاد مهاجرین، سازمانهای مهاجرتی دارند که در خصوص قبول و یا رد تقاضای متقاضیان مهاجرت اختیارات کامل دارند، از جمله این کشورها (کانادا، کشورهای اروپایی و آمریکا، استرالیا، هلند و … ) هستند.

ارائه گزارش حسابرسی جهت مهاجرت

باید گزارش معتبر و جامعی از وضعیت دارایی های فرد متقاضی به زبان انگلیسی به سازمان های مهاجرتی ارائه شود. تهیه گزارش می بایست توسط فرد، موسسه و یا سازمانی که صلاحیت این امر را دارا می باشد انجام پذیرد.

کارشناس رسمی دادگستری و حسابراسان رسمی دارای گواهینامه معتبر مورد قبول سازمانهای مهاجرتی هستند، استفاده از خدمات حقوقی و کارشناس مجموعه آرمان سنجش این اطمینان را به شما می‌دهد، خدمات ارائه شده در بالاترین سطح استاندارد تهیه گزارش و منطبق با فرمتهای استاندارد بین المللی و مورد قبول سازمانهای مهاجرتی صورت می پذیرد.

اهداف گزارش حسابرسی صورتهای مالی جهت امور مهاجرت

گزارش حسابرسی جهت موارد زیر تهیه میگردد:

الف- متقاضیان حقیقی
اشخاص حقیقی که کسب و کار صنفی و یا حرفه ای دارند و بموجب مجوز شخص حقیقی فعالیت اقتصادی خود را بانجام می‌رسانند و دارای پرونده مالیاتی، بیمه تأمین اجتماعی می‌باشند، باقتضای نوع فعالیت خود باتوجه به میزان درآمد و گردش مالی می‌توانند حائز شرایط هریک از ویزاهای سرمایه گذاری، کاری و غیره باشند.

مطابق استانداردهای سازمانهای مهاجرتی، آنچه در این بخش مورد توجه است تهیه گزارش صورتهای مالی مطابق با استانداردهای بین المللی و همچنین مستند به اسناد و مدارک قابل استناد است. طی چند سال گذشته در اکثر پرونده های رسیدگی شده توسط سازمان مهاجرتی کانادا، مبنای درآمد فرد متقاضی را اطالعات مالی مندرج از اظهارنامه مالیاتی سالهای گذشته که در سایت سازمان مالیاتی قابل استناد است قرار می‌دهند.

ب- متقاضیان حقوقی
افراد متقاضی که کسب و کار آنها در قالب اشخاص حقوقی از جمله شرکتها و موسسات حقوقی هستند، جهت ارائه صورتهای مالی می بایست مبنای اعمل را براساس صورتهای مالی شرکت حقوقی قرار داده و باتوجه به میزان سهام و مالکیت خود در شرکت، گردش مالی را محاسبه و صورتهای مالی به تأیید حسابرسان رسمی برسد.

سازمان های مهاجرتی

سازمان های مهاجرتی کشورهای مهاجرت پذیر (کانادا- استرالیا، امریکا و کشورهای اروپایی) لازم میدانند علاوه بر اینکه دارایی های فرد متقاضی توسط کارشناس رسمی دادگستری ارزشگذاری و بروز شوند.

درمورد برخی ویزاها برای مهاجرت نیازمند ارائه دارایی ها، توانمندی ها و تملک مالی فرد متقاضی است. فرد متقاضی ویزاهای سرمایه گزاری و ویزای دانشجویی یا شغلی باید وضعیت درآمدی خود را در 5 سال گذشته بصورت گزارشهای رسمی و تأیید شده ارائه نماید.

اقدامات تهیه گزارش حسابرسی مهاجرت

پروانه کسب و کار میتواند بصورت شخص حقوقی یا حقیقی ارائه گردد، مثلاً (مهندسین دارای پروانه از سازمان نظام مهندسی )، (رشته پزشکی دارای پروانه فعالیت از سازمان نظام پزشکی، فردی که دارای مغازه است دارای پروانه صنفی و کارگاه هایی که به شرکت تبدیل نشده اند باشد دارای پروانه فعالیت صنفی باشند). متقاضیان مهاجرت باید برای هر کدام از این حالت ها گزارش حسابرسی توسط فرد دارای صلاحیت رسمی حسابرسی تهیه نمایند.

بنابراین باید گزارش صورت های مالی سالانه توسط کارفرما یا حسابدار کارفرما تهیه گردد، مجموع هزینه ها و درآمد سالانه در قالب صورتهای مالی توسط حسابدار و یا امور مالی شرکت تهیه و جهت بررسی و تأیید به حسابرس رسمی ارائه می گردد. افراد متقاضی مهاجرت باید صورت های مالی حسابرسی شده را به سازمان های مهاجرتی ارائه نمایند.

مجموعه کارشناسان شرکت آرمان سنجش با تجربه بیش از یک دهه فعالیت در زمینه ارائه خدمات کارشناسی، در زمینه تهیه گزارشهای مورد تأیید سازمانهای مهاجرتی، مطابق با فرمت استاندارد گزارشات حسابرسی بین المللی، این گزارشها را به زبان انگلیسی ارائه و تهیه مینمایند.

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل