کارشناسی خسارت ساختمان

کارشناسی خسارت ساختمان

خسارت نیاز به قیمت گذاری دارد. بنابراین ابتدا ارزش و قیمت کالاهای مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. همانطور که قبلا ذکر شد، این بررسی مارک های مختلف را در نظر می‌گیرد. به عنوان مثال سقف‌های کاذب با مدل های مختلف پی وی سی، گریلیوم، کناف و گچ در بازار موجود است. هر کدام از این کنف از مواد خاصی ساخته شده اند.

یکی از وظایف کارشناسان رسمی دادگستری تعیین میزان خسارت وارده به ساختمان است. گاهی ساختمان‌ها در اثر حوادثی مانند انفجار، گودبرداری، زلزله، سیل و … آسیب می‌بینند. در این صورت صاحبان این ملک برای دریافت منفعت خسارت وارده شکایت می‌کنند. اما مشکل این است که تعیین میزان این خسارات آسان نیست.

نحوه محاسبه خسارت ساختمان

کارشناسان شرکت آرمان سنجش با کمک وکلا و کارکنان مجرب میزان خسارت وارده به ساختمان را به دقت بررسی می‌کنند. این افراد با تجربه چندین ساله خود ابتدا چگونگی ایجاد آسیب را بررسی می‌کنند. سپس غرامت را محاسبه و با ارائه اسناد منطبق با دادگاه مطالبه می‌کند.

محاسبه خسارت ساختمان
محاسبه خسارت ساختمان

کارشناسی خسارت ساختماندر برخی موارد مشاهده شده است که پس از اتمام کار بازسازی، برخی از ساختمان ها پس از مدت کوتاهی ترک های جدیدی از خود نشان می‌دهند که در بیشتر موارد ناشی از نشست است. به این ترتیب کارشناس رسمی دادگستری راه و راهسازی قبل از انجام مراحل مربوط به اصلاح، املاک را برای شناسایی علل فرونشست یا واژگونی بررسی می‌کند.

تعیین این علل زمینه ای نشان می‌دهد. از یک سو نوع اصلاح باید بر این اساس باشد و از سوی دیگر میزان هزینه مورد نیاز برای اصلاح باید توسط کارشناس دادگاه منطقه ارزیابی شود.

نحوه مطالبه و محاسبه خسارت وارده بر ساختمان چیست؟

در مواردی مانند گودبرداری، خاک برداری و موارد مشابه، ممکن است به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی و یا فرسودگی سازه‌های مجاور، آسیب به ساختمان ها وارد شود. به عنوان مثال هرساله در بسیاری از مناطق تهران شاهد ریزش ساختمان‌های متعدد بر اثر زلزله و یا ایجاد ترک در دیوارهای ساختمان هستیم، بنابراین ممکن است تفاوت هایی در خسارت وارده به ساختمان‌ها بین افراد مختلف وجود داشته باشد. ساختمان. به همین دلیل معمولا قبل از انجام هر کاری مبلغ خسارت را مطالبه می‌کنند و بر اساس گزارش های موجود خسارت را مطالبه می‌کنند.

5 / 5. مجموع: 3

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *