خدمات حقوقی

موضوعات پر مخاطب در جامعه امروز مباحث و عناوین حقوقی هستند، در بخش حقوقی به اتکای توانمندی وکلا و همچنین کارشناسان رشته های تخصصی که نظر و مشاوره آنها بعنوان راهگشای مباحث پیچیده حقوقی است در موضوعات تخصصی پرونده های حقوقی شما را از صفر تا صد بانجام می رسانیم.

قبول داوری در اختلافات

فصل هفتم قانون آیین دادرسی به موضوع داوری می پردازد، در صورت شناخت و معرفی درست موضوع داوری، داوری بهترین روش، کوتاهترین راه حل در حل اختلافات می تواند باشد، در اکثر کشورها موضوع داوری به مراتب بیش از کشور ما مورد توجه قرار گرفته و در موضوعات و بخشهای مختلفی از آن استفاده می گردد.

شاید نمونه شاخص، موفق و ایده آل آن قبول داوری در دعاوی تجارت بین المللی را بتوان مثال زد، علارغم اینکه داوری سازمانی در اتاق بازرگانی و اتاق تعاون پشتوانه قانونی دارد، توجه به عملکرد این دو نهاد سازمانی حاکی از فاصله بسیار زیاد عملکرد آنها است، یکی از راه حلهایی که می تواند ورودی پرونده های اختلافی را به دستگاه قضایی کاهش دهد، راه اندازی و معرفی نهادهای داوری، تربیت و آموزش داوران متخصص و کارشناس و همچنین برگزاری دوره های آموزشی در این زمینه است.

مجموعه کارشناسان حقوقی و تخصصی شرکت آرمان سنجش آمادگی دارند در قراردادهای فیمابین شرکتها و اشخاص حقیقی و حقوقی ضمن ارائه مشاوره های لازم قبول داوری را پذیرا بوده و در حل و فصل اختلافات سهم باشند.

قبول داوری در اختلافات

قبول داوری در اختلافات

پرونده های حقوقی

در اکثر پرونده هایی حقوقی که دارای پیچیدگیهای تخصصی و حقوقی هستند، بهره گیری از نظر کارشناس و یا کارشناسان همواره مورد درخواست محاکم و طرفین دعوا بوده است، نگاهی عمیق تر به پرونده های حقوقی مبیّن این موضوع است بخش عمده ای از این پرونده ها از عدم آگاهی و اطلاع از موضوعات و مباحث تخصصی و حقوقی حادث می گردند.

بهره گیری از تخصص، سابقه و توان علمی تیم کارشناسان حقوقی و اجرایی شرکت آرمان سنجش این امکان را برای شما فراهم می آورد تا با دیدی باز و مسلط به موضوع در قراردادها، دعاوی و موضوعات حقوقی گام بردارید.

حل اختلاف کارفرما و پیمانکار

تقریباً در اکثر رشته های کارشناسی و تخصصی یکی از مدلهای همکاری و ارجاع کار تحت عنوان قراردادهای پیمانکاری تحقق می یابد، این قراردادهای چه به کارفرمایی بخش دولتی و یا غیردولتی باشد.

یکی از ارکان آن موضوع حل اختلاف در تفسیر و یا اجرای قرارداد است، کارشناسان تعداد کثیری از رشته های کارشناسی یکی از صلاحیتهایی که دارند موضوع رسیدگی به اختلافات کارفرما و پیمانکاران است، تیم تخصصی کارشناسان و وکلای حقوقی آرمان سنجش با تسلط کامل به قوانین، آیین نامه و شرایط عمومی پیمان، و تجربه موفق در پرونده های اختلافی آمادگی دارد در موضوع اختلافات فیمابین بعنوان مشاور شرکتهای حقوقی را همراهی نماید.

اختلافات کارفرما و پیمانکار

حل اختلاف کارفرما و پیمانکار

مدیریت ادعا و کلیم در قراردادها

ادعا claim ( کلیم) از موضوعات لاینفک پروژه‌های اجرایی است، مدیریت حرفه‌ای و اثربخش، بهره‌گیری از کارشناسان متبحر و باسابقه، اشراف به موضوعات اجرایی و اصول حقوقی و قراردادی، به‌طور قطعی کیفیت اجرای پروژه را به نحو چشم‌گیری بالا خواهد برد.

این بخش ارتباط تنگاتنگی با حوزه دانش تدارکات دارد (Procurement) در خصوص پیشگیری، برنامه‌ریزی و کنترل و پایان دادن و به سرانجام رسانی دعاوی قراردادهای پروژه موضوعاتی را مطرح می‌نماید.

به‌عنوان مثال پیمانکاری مدعی است پیشرفت فیزیکی پروژه منطبق با برنامه زمان‌بندی پروژه در حال انجام است، و یا کارفرما مدعی است که برنامه اجرایی و پیشرفت فیزیکی پروژه مورد انتظار با وضع موجود فاصله قابل‌توجهی دارد و به‌موجب شرایط عمومی و خصوصی پیمان از پیمانکار ادعای خسارت می‌نماید.
صلاحیت بررسی و رسیدگی به اختلافات کارفرما و پیمانکار در رشته‌های مختلف کارشناسی، ازجمله صلاحیت‌های کارشناس رسمی است.

مدیریت ادعا و کلیم در قراردادها

کلیم در قراردادها

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل