کارشناس رسمی دادگستری نساجی و رنگرزی
797
rtl,page-template-default,page,page-id-797,bridge-core-1.0.6,qode-listing-2.0.2,qode-social-login-2.0.1,qode-news-2.0.2,mega-menu-top-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-19.2.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

کارشناس رسمی دادگستری نساجی و رنگرزی

کارشناس رسمی نساجی و رنگرزی، ازنظر صلاحیت در گروه تخصصی صنعت و فن قرارگرفته که به جهت وسعت گستره سطح پوشش و تنوع اقلام و موارد کاری حائز اهمیت بسیاری است، کارشناس، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به‌عنوان کارشناس رسمی در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید. رشته نساجی و رنگرزی سابقه‌ای به قدمت طول تمدن‌های بشری دارد، این رشته ازجمله موضوعاتی است که فرد فرد جوامع به‌عنوان استفاده‌کننده با آن در ارتباط مستقیم هستند، علاوه بر ارتباط این بخش با استفاده‌کنندگان، موضوعات و مباحث مرتبط به این صنایع به‌عنوان یکی از بخش‌های پرمخاطب نیز از مباحثی هستند که در موارد متعددی نیازمند اعلام نظر کارشناس رسمی دادگستری هستند. موضوعات مرتبط با این بخش تقریباً کل چرخه تولید از موضوعات مرتبط با بافندگی، کش‌باف تاری و پودی گرفته تا تولید نخ، الیاف، رنگرزی و … را شامل می‌گردد. تنوع مواد اولیه و تکثّر تولیدات و محصولاتی که در این بخش در عرصه بازار موجود است، وسعت این بخش را به‌خوبی نشان می‌دهد.

کارشناس رسمی دادگستری رشته نساجی و رنگرزی

با توجه به تنوع و کیفیت‌های بسیار متفاوت از محصولات و مواد اولیه این حوزه، در بخش‌های مختلف پرونده‌های اختلافی به فراخور موضوعات و رشته‌های تخصصی در محاکم قضایی مفتوح است، نظر به اینکه رسیدگی و اعلام نظر در این موارد علاوه بر تخصص و داشتن صلاحیت نیازمند تجربه و تبحر کافی در این حوزه‌های تخصصی است، کارشناس رسمی این رشته بایستی علاوه برداشتن صلاحیت موارد درخواستی جهت اظهارنظر، اطلاعات و دانش خود را همواره به‌روز نگه دارد. تنوع تولیدات مبتنی بر محصولات صنایع پتروشیمی، نیازمند داشتن دانش رو این حوزه است، رسیدگی به اختلافات فی‌مابین پیمانکاران و مشاوران و کارفرمایان در این حوزه به‌تناسب موضوع مستلزم رسیدگی و اعلام نظر کارشناس رسمی دادگستری نساجی و رنگرزی است. ماشین‌آلات مرتبط با این بخش در حوزه تولید نخ، تولید پارچه و سایر منسوجات طی سال‌های گذشته منطبق بر دانش روز بسیار زیاد تغییر کرده‌اند به گونه ایی که هم‌اکنون کلیه دستگاه‌های روز که محصولات نساجی را تولید می‌کنند منطبق برداشتن نرم‌افزاری و کامپیوتری کار می‌کنند.

کارشناس رسمی دادگستری رشته نساجی و رنگرزی

عناوین و شرح صلاحیت و کارشناس رسمی دادگستری نساجی و رنگرزی ذیلاً آورده شده است، شرکت آرمان سنجش با سنجش و گزینش‌های تخصصی از بین کارشناسان این رشته، همکارانی را با شرایط و سوابق بسیار درخشان و عالی به‌عنوان همکار جذب نموده است و در کلیه پروژه‌ها و مواردی که نیاز به اظهارنظر کارشناسی در حوزه‌های تخصصی این رشته باشد، آماده ارائه خدمات به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی متقاضی است.

 • بافندگی و کش‌باف تاری و پودی
 • تعیین اجاره‌بها و اجرت‌المثل و خسارت و حق الامتیاز در امور تخصصی مربوطه
 • تولید الیاف یکسره رنگرزی و تکمیل آن (استرچ و تکسچره)
 • تولید انواع الیاف، نخ، بافت پلی پروپیان
 • رسیدگی به اختلاف فی‌مابین پیمانکاران و مشاوران و کارفرمایان در امور تخصصی مربوط
 • رنگرزی انواع الیاف نخ و پارچه‌های پنبه‌ای پوشمی و الیاف مصنوعی و تکمیل آن
 • ریسندگی سیستم پنبه‌ای و پشمی و الیاف مصنوعی و نخ‌های فانتزی
 • ریسندگی و بافندگی الیاف کنف وچوت
 • ریسندگی و بافندگی و رنگرزی الیاف ابریشم
 • صنایع دوخت و دوز و مصنوعات نساجی
 • کف‌پوش‌های ماشینی و منسوج‌های نبافته

شرایط ثبت نام

شرایط عمومی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری نساجی و رنگرزی

متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی، بر طبق ماده ۱۵ قانون علاوه بر وثاقت باید واجد شرایط ذیل باشند.

 1. متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیت‌های دینی شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی.
 2. داشتن تابعیت ایرانی
 3. نداشتن پیشینه کیفری
 4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
 5. نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروه‌های غیرقانونی، یا مخالف اسلام
 6. داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر- نه معادل- در رشته مورد تقاضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
 7. داشتن حداقل ۵ سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی مذکور در روز ثبت‌نام،
 8. داشـتن حـداقل ۲۵ سال سن
 9. داشتن معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان)
 10. داشتن سلامت جسمی لازم که شخصاً بتواند امور کارشناسـی را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد

ب- شرایط اختصاصی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری نساجی و رنگرزی

متقاضیان شرکت در آزمون پذیرش کارشناسان رسمی رشته نساجی و رنگرزی، علاوه بر داشتن شرایط عمومی بایستی حائز شرایط اختصاصی نیز باشند:

 1. مدرک معتبر از رشته‌های مهندسی نساجی، مهندسی پلیمر، تکنولوژی علوم رنگ، مهندسی شیمی نساجی.
 2. گواهی معتبر مبنی بر داشتن حداقل ۵ سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا (پس از اخذ مدرک کارشناسی یا بالاتر) در روز ثبت‌نام و تسلیم تأییدشده و ارائه اصل آن‌ها هنگام مصاحبه علمی و تجربی الزامی است.

دانلود جدول صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری نساجی و رنگرزی
به اشتراک بگذارید