loader image
در حال بارگزاری

کارشناس رسمی دادگستری ایران‌گردی و جهانگردی

با توجه به استانداردهای بالای حوزه سلامت در ایران و موفقیت‌های خوبی که در این حوزه طی دهه‌های گذشته در کشور به وجود آمده است، امکانات لازم جهت جذب توریست سلامت و توریست درمانی در کشور فراهم است. لازمه ارائه خدمات مطابق با استانداردهای جهانی استفاده از امکانات و همچنین ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و مدیریت نیروی انسانی است. در بعد توریست خروجی نیز کشور ایران جزو پرتعدادترین و یا حداقل ازنظر درصد سفر خارجی جزو کشورهای نخست جهان است.

گردشگران ایرانی که جهت سفر به خارج از کشور می‌روند را می‌توان در تقسیم‌بندی‌های مختلفی دسته‌بندی کرد، اما شاید بهترین تقسیم‌بندی به دودسته سفرهای توریستی و سفرهای زیارتی دانست، سالانه قریب به پنج میلیون ایرانی با قصد سفرهای زیارتی کشور را ترک می‌کنند. از طرفی تعداد توریست‌های ایرانی که جهت سفرهای سیاحتی به کشورهای عمدتاً نزدیک سفر می‌کنند قریب به ۹ میلیون نفر هستند که قریب به شش میلیون نفر در سال به کشور ترکیه سفر می‌کنند. رسیدگی به موضوعات مرتبط با سفر که در این تورهای سیاحتی و زیارتی به وقوع می‌پیوندد، تخلفات شرکت‌های توریستی در این حوزه نیازمند تسلط کامل و اشراف به موضوعات مرتبط با این حوزه توسط کارشناس رسمی دادگستری ایران‌گردی و جهانگردی است.

کارشناس رسمی دادگستری ایران‌گردی و جهانگردی

کارشناس، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به‌عنوان کارشناس رسمی در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید. عناوین و شرح صلاحیت و کارشناس رسمی دادگستری رشته ایران‌گردی و جهانگردی ذیلاً آورده شده است، شرکت آرمان سنجش با سنجش و گزینش‌های تخصصی از بین کارشناسان این رشته، همکارانی را با شرایط و سوابق بسیار درخشان و عالی به‌عنوان همکار جذب نموده است و در کلیه پروژه‌ها و مواردی که نیاز به اظهارنظر کارشناسی در حوزه‌های تخصصی این رشته باشد، آماده ارائه خدمات به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی متقاضی می‌باشد.

 • بررسی و اظهارنظر در امور مربوط به مسافرت‌های سیاحتی و زیارتی
 • بررسی و اظهارنظر در خصوص استفاده از اماکن اقامتی
 • بررسی و اظهارنظر در خصوص استفاده از اماکن پذیرایی
 • بررسی و اظهارنظر در خصوص موقعیت محلی اماکن اقامتی، پذیرایی و آژانس‌های مسافرتی
 • تعیین حق الامتیاز و درجه‌بندی در امور تخصصی مربوط
کارشناس رسمی دادگستری ایران‌گردی و جهانگردی
شرایط ثبت نام

شرایط عمومی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری ایران‌گردی و جهانگردی

متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری، بر طبق ماده ۱۵ قانون علاوه بر وثاقت باید واجد شرایط ذیل باشند.

 1. متدین به دین اسلام، یا یکی از اقلیت‌های دینی شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی.
 2. داشتن تابعیت ایرانی
 3. نداشتن پیشینه کیفری
 4. عدم اعتیاد به مواد مخدر
 5. نداشتن وابستگی و سابقه عضویت و هواداری در گروه‌های غیرقانونی، یا مخالف اسلام
 6. داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر- نه معادل- در رشته موردتقاضا از یکی از دانشگاه‌های معتبر داخلی (اعم از دولتی یا غیردولتی)، یا خارجی مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
 7. داشتن حداقل ۵ سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا بعد از اخذ مدرک تحصیلی مذکور در روز ثبت‌نام،
 8. داشـتن حـداقل ۲۵ سال سن
 9. داشتن معافیت یا کارت پایان خدمت وظیفه عمومی (برای آقایان)
 10. داشتن سلامت جسمی لازم که شخصاً بتواند امور کارشناسی را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد

شرایط اختصاصی ثبت‌نام کارشناس رسمی دادگستری ایران‌گردی و جهانگردی

متقاضیان شرکت در آزمون پذیرش کارشناسان رسمی رشته ایران‌گردی و جهانگردی، علاوه بر داشتن شرایط عمومی بایستی حائز شرایط اختصاصی نیز باشند:

 1. مدرک معتبر از رشته‌های جهانگردی، توریسم، هتلداری، علم اجتماعی (گرایش گردشگری)، جغرافیا (برنامه‌ریزی توریسم)، علوم سیاسی.
 2. گواهی معتبر مبنی بر داشتن حداقل ۵ سال سابقه کار تجربی در رشته موردتقاضا (پس از اخذ مدرک کارشناسی یا بالاتر) در روز ثبت‌نام و تسلیم تأییدشده و ارائه اصل آن‌ها هنگام مصاحبه علمی و تجربی الزامی است.

دانلود جدول صلاحیت‌های کارشناس رسمی دادگستری ایران‌گردی و جهانگردی

دانلود

دانلود سربرگ کارشناس رسمی دادگستری رشته ایران گردی و جهانگردی

دانلود

اطلاعات و دانلود نمونه سوالات رشته ایران گردی و جهانگردی

دانلود

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل