loader image
در حال بارگزاری

کارشناس رسمی امور بورس و اوراق بهادار

کلاه‌برداری‌ها و تخلف‌های زیادی در عرصه بازار بورس اتفاق افتاده است؛ بنابراین شرکت‌های بورسی به‌منظور خریدوفروش اوراق بهادار پایه‌گذاری شده‌اند. شرکت‌های بورسی مستقیماً ارزش سهام را کم‌وزیاد کرده و دارایی افراد را مورد سرقت قرار داده‌اند؛ بنابراین کارشناسان امور بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز نموده‌اند.

کارشناسان رسمی دادگستری با تکیه‌بر اوضاع‌واحوال و مدارک موجود ارزیابی امور بورس و اوراق بهادار را انجام می‌دهند. در سال‌های اخیر تحول علوم و فنون سبب شده است، درروند رسیدگی به پرونده امور بورس و اوراق بهادار اخذ نظر کارشناس اهمیت بسزایی پیدا می‌کند چراکه در این خصوص استفاده ازنظر کسانی که در علم خاصی تبحر دارند امری قابل‌توجه است.

کارشناسان رسمی دادگستری در حدود صلاحیت و با توجه به تحصیلات خود فعالیت می‌‌کنند. در بحث کارشناسی، برخلاف سایر ادله سؤالات تخصصی و مهم‌تری مطرح می‌گردد. متخصصان حوزه عمران، نفقه، محیط‌زیست، مدیریت و… تنها چند نمونه از کارشناسان رسمی دادگستری هستند که از چندین سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وظایف کارشناس رسمی دادگستری امور بورس و اوراق بهادار

کارشناس رسمی امور بورس و اوراق بهادار، در مورد مسائل مختلف بورس و اوراق بهادار بورس حق ارائه نظر را خواهد داشت. ارزیابی دقیق تمام ابزارهای مالی، تهیه گزارش‌های مالی کارآمد، ارزش‌گذاری برای تمام دارایی‌هایی که موضوع واگذاری دولت است.

ارائه نظر در تمام موارد مورد اختلاف حقوق سهامداران و ذینفعان، بررسی و تشخیص صحت عملکردهای بورس، ارائه نظر در خصوص مسئولیت‌ها و وظایف طرفین قراردادها و درنهایت کارشناسی در مورد اختلاف‌های بین ارکان سرمایه، از حدود وظایف و اختیارات کارشناس رسمی دادگستری امور بورس و اوراق بهادار می‌باشد.

صلاحیت های کارشناس رسمی امور بورس و اوراق بهادار

  • ارزشیابی طیف مختلف اوراق بهادار و کسب و کارها (ابزارهای مالی) تا هر سقف ریالی
  • مشاوره و تهیه گزارش های مالی از قبیل امکان سنجی و طرح کسب و کار و تعیین ارزش برای کلیه فعالیت ها
  • ارزشیابی دارایی های موضوع واگذاری دولت تا هر سقف ریالی
  • ارائه نظر کارشناسی در مورد موضوعات مورد اختلاف در زمینه حقوق همه ذینفعان و از جمله سرمایه گذاران تا هر سقف ریالی
  • ارائه نظرکارشناسی درمورد وظایف، مسئولیتها، مشورتها و
  • اختیارات طرفین کلیه قراردادهای مالی تا هر سقف ریالی
  • ارائه نظر کارشناسی در خصوص اختلاف های بین ارکان بازار سرمایه

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل