ارزیابی دارایی جهت مهاجرت

ارزیابی دارایی جهت مهاجرت

هنگام درخواست و تماس با دفاتر رسمی ویزای خارجی و همچنین سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها، ارزیابی اموال و املاک مهاجرتی ویا کارشناس املاک سفارت و ارزیابی دارایی ها برای توان مالی متقاضیان ویزا الزامی است.

از طرفی اخذ ویزا با عناوین مختلف استخدامی، کارآفرینی و سرمایه گذاری از تمامی کشورها مستلزم تعیین و اعلام وضعیت دارایی، منابع مالی و اسناد مالی متقاضی می‌باشد. گزارش های مورد نیاز برای تکمیل پرونده درخواست ویزا باید توسط افراد واجد شرایط تهیه و تایید شود.

در ایران تنها مرجعی است که مجاز به صدور نظر کارشناسی رسمی قضایی است. در زیر به طور خلاصه نحوه ارزیابی هر یک از دارایی های پذیرفته شده برای اخذ ویزای مهاجرت را توضیح می‌دهیم.

کارشناس رسمی دادگستری مهاجرت

نوشتن گزارش کارشناسی مورد قبول برای اداره‌های مهاجرت هر کدام از این کشور‌ها نیاز به تجربه و دانستن فرمت‌های مورد درخواست آن کشور‌ها می‌باشد. این کار توسط کارشناس رسمی دادگستری صورت می‌پذیرد. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده پرونده مهاجرت، میزان دارایی‌های شما در ایران می‌باشد. ارزیابی رسمی ارزش دارایی‌های شما باید توسط کارشناس رسمی دادگستری دارای تجربه در امر مهاجرت انجام شده و تأیید گردد.

کارشناس رسمی دادگستری مهاجرت
کارشناس رسمی دادگستری مهاجرت

قیمت‌گذاری رسمی دارایی‌های شما می‌تواند انواع برای ملک، آپارتمان، زمین، کارخانه، مغازه یا واحد تجاری یا اداری، ماشین، ویلا، ماشین آلات صنعتی و حتی دارایی‌های شخصی مانند طلا و جواهر و حساب سپرده بانکی است.

قیمت‌گذاری رسمی ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان انجام و طی گزارش کارشناسی تأیید می‌گردد و با توجه به تفاوت فرمت‌های مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا و کانادا، این امر نیاز به تجربه کار در این زمینه است. مهاجرت استرالیا به یک کارشناس رسمی قانونی نیاز دارد تا ارزیابی کارشناسی اموال شما و دارایی دیگر را تأیید کند.

ارزیابی دارایی برای تمکن مالی

گواهی تمکن مالی نامه‌ای از بانک به مشتری است که حاوی اطلاعات حساب (موجودی حساب، موجودی، اطلاعات شخصی صاحب حساب) و توان مالی وی است. این گواهی توسط بانک به زبان انگلیسی صادر می‌شود. مدارک مورد نیاز برای دریافت حمایت مالی از بانک:

  • کارت شناسایی و شناسنامه
  • دفترچه حساب (در صورت وجود)
  • کارت بانکی
ارزیابی دارایی جهت مهاجرت
ارزیابی دارایی جهت مهاجرت

کارشناس ارزیابی املاک در واقع کارشناس رسمی دادگستری در امور راه، ساختمانی یا ثبتی است که بسته به کاربری کشاورزی و غیرکشاورزی ملک (زمین، باغ، آپارتمان، ویلا، بنگاه‌های صنعتی و تولیدی) می‌باشد.

انواع دارایی‌ها و املاک جهت ارزیابی و ارائه به سفارتخانه‌ها کدامند؟

– کارخانجات شامل عرصه، اعیان و تاسیسات
– خودرو
– برند و امتیازات
– املاک و داراییها

وی با استفاده از تخصص و تجربه خود قیمت‌گذاری و گزارش ارزیابی ملک شما را برای تأیید عملکرد مالی آن بهمراه ترجمه رسمی گزارش‌های کارشناسی تهیه و برای ارائه به سفارت آماده خواهد کرد.

میزان وجوه پذیرفته شده توسط سفارت کانادا و استرالیا بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد و ممکن است در هر زمان متفاوت شود. از این نظر، هنگام ارسال درخواست باید ثابت کنید که حداقل مبلغ مورد نیاز برای رسیدگی به درخواست مهاجرت را دارید و پول و منابع مالی یا املاک باید متعلق به شما باشد.

۵ / ۵٫ مجموع: ۲

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *