ارزیابی دارایی جهت مهاجرت

ارزیابی دارایی جهت مهاجرت

چنانچه قصد مهاجرت به خارج از کشور را داشته باشید. بسته به نوع مهاجرت و نوع ویزای مورد تقاضا، همچنین سفارت کشور مقصد و قوانین آن، نیازمند تکمیل مدارک خواسته شده بصورت رسمی، با فرمت قابل قبول و مورد تایید مراکز دولتی و قانونی هستید.

از جمله این مدارک که در اخذ انواع مختلف ویزاها ضروری است و یا داشتن آن به جهت تسریع در روند کار یا اعتماد‌سازی پیشنهاد می‌گردد. داشتن مدارک لازم برای ارزیابی دارایی جهت مهاجرت اثبات تمکن مالی است که بصورت یک یا چند گزارش رسمی ارائه می‌گردد. که توسط کارشناسان واجد شرایط با فرمت مشخص تهیه شده و می‌بایست حتماً دارای مهر و امضای کارشناس دارای صلاحیت باشد.

ارزیابی دارایی جهت مهاجرت
ارزیابی دارایی جهت مهاجرت

شرایط تهیه گزارش رسمی کارشناسی و ارزیابی

  • در ایران چه کسانی واجد شرایط تهیه گزارش رسمی کارشناسی و ارزیابی هستند؟

در ایران گزارش ارزیابی اموال و داراییها تنها توسط کارشناسان رسمی دادگستری معتبر است. لازم است که گزارشها حتماً در سربرگ رسمی و دارای مهر و امضای کارشناس مربوطه باشد.
هر کارشناس می‌تواند تنها در رشته تخصصی خود و در صلاحیت‌های مجاز، اظهار نظر نماید.

شرکت آرمان سنجش با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه کارشناسی رسمی. ارزیابی اموال و داراییها، دارای کادر مجرب کارشناسی در تمامی رشته‌ها می‌باشد و آماده ارایه کلیه خدمات ارزیابی اموال در فرمت مورد تایید سفارتهاست.

اموال و دارایی‌هایی برای مهاجرت قابل ارزیابی

کارشناس رسمی دادگستری مهاجرت
کارشناس رسمی دادگستری مهاجرت

کلیه اموال و داراییهای قابل استناد، قابلیت ارزیابی دارند. اما اموالی که ارزیابی آنها برای سفارتها و مهاجرت مورد تایید بوده شامل املاک و مستقلات، خودرو، طلا و جواهر، کارخانه و شرکت، سهام بورس، حساب بانکی و … است که هر کدام دارای انواع مختلف است و یا می‌تواند مانند ارزیابی سهام کارخانه و شرکت، نیازمند چندین گزارش کارشناسی در رشته‌های مختلف باشد. در اینجا به اختصار به برخی از انواع گزارش دارایی و اموال جهت مهاجرت اشاره می‌کنیم:

کارشناسی و ارزیابی ملک برای مهاجرت

کلیه املاک و مستقلات که دارای سند مالکیت رسمی باشند. می‌توانند جهت تهیه گزارش کارشناسی مورد استفاده قرار بگیرند. نوع و کاربری ملک یا نوع سند، محدودیتی برای ارزیابی ندارد. این املاک میتواند شامل انواع آپارتمان، خانه ویلایی، زمین، باغ، املاک اداری و تجاری و … باشد. برای اطلاع بیشتر درباره ارزیابی املاک میتوانید مقاله ارزیابی املاک را مطالعه کنید.

شرکت آرمان سنجش با همکاری گروهی از کارشناسان مجرب راه و ساختمان، آماده ارائه گزارشات ارزیابی املاک در کوتاهترین زمان ممکن در سطح کشور است.

کارشناسی و ارزیابی خودرو جهت مهاجرت

از موارد مورد قبول برای ارزیابی و ارایه گزارش کارشناسی به سفارتخانه‌ها جهت مهاجرت، وسایل نقلیه، خودرو، موتورسیکلت و … است. این گزارش توسط کارشناس رسمی وسایط نقلیه موتوری زمینی که صلاحیت ارزیابی داشته باشد، پس از بازدید از وسیله نقلیه و چک کردن مدارک مربوط به مالکیت و اصالت خودرو، تهیه و در سربرگ رسمی به متقاضی ارایه می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید مقاله ارزیابی خودرو را در آرمان سنجش مطالعه کنید.

کارشناسی و ارزیابی طلا و ساعت

با توجه به استفاده گسترده از انواع ساعت و زیورآلات، فلزات گرانبها مانند طلا، کارشناسی این گروه از داراییها برای مهاجرت بسیار مورد تقاضا بوده است. ارزیابی طلا و ساعت از دو جهت مورد بررسی قرار می‌گیرد: یکی از لحاظ اصالت کالا و دیگری از لحاظ ارزیابی ارزش و تعیین قیمت کالای مورد نظر که در این مورد نظر کارشناسان رسمی قابل استناد و ارایه است. برای اطلاع بیشتر از شرایط ارزیابی طلا به مقاله ارزیابی ساعت و جواهرات در آرمان سنجش مراجعه کنید.

ارزیابی کارخانجات جهت مهاجرت

کارشناسی کارخانجات و شرکت‌ها از موارد پرطرفدار با تعداد درخواست بالا برای تکمیل مدارک پرونده مهاجرت است و قابل ارائه بصورت ارزیابی کلی داراییهای شرکت یا کارخانه، ارزیابی سهام کارخانه یا شرکت و یا ارزیابی ارزش بخشی از سهام متعلق به یک یا چند سهام‌دار مشخص است. در این نوع ارزیابی نامه درخواست ارزیابی و کارشناسی باید بصورت رسمی از طرف مالک و یا شخص مسئول و صاحب حق امضاء شرکت‌های حقوقی تهیه و برای تیم کارشناسی ارسال گردد.

چنانچه ارزیابی بخشی از سهام مورد نظر باشد، در نامه درخواست باید نام سهامدار (سهامداران) مورد نظر قید گردد. گفتنی است در این مورد، ارسال مدرک رسمی که نشان دهنده میزان و تعداد سهام آن فرد (افراد) از سهام کل باشد، به پیوست نامه الزامی است.

در کارشناسی و ارزیابی کارخانجات و شرکت‌ها برای مهاجرت، بسته به نوع داراییها و دسته بندی اموال شرکت و کارخانه، هر کارشناس ابتدا حوزه تخصصی خود را بطور مجزا ارزیابی کرده و با توجه به گزارشات ارایه شده، کارشناس رسمی حسابداری، گزارش نهایی را تهیه و ارائه می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید مقاله مربوط به ارزیابی کارخانجات و شرکت‌ها را در آرمان سنجش مطالعه کنید.

کارشناسی و ارزیابی شرکت‌ها

ارزیابی دارایی شرکت‌ها و ارزیابی سهام شرکت‌ها شامل کارشناسی و ارزیابی داراییهای مشهود و نامشهود شرکت است. شرکت‌ها طبق قانون ماده 20 قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران شامل 7 نوع می‌شود:

  • شرکت سهامی
  • شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت تضامنی
  • شرکت مختلط غیر سهامی
  • شرکت مختلط سهامی
  • شرکت نسبی
  • شرکت تعاونی تولید و مصرف

و همچنین بر اساس نوع فعالیت اقتصادی شاملبخش صنعت، بخش بازرگانی، بخش کشاورزی، بخش خدمات، بخش نفت، گاز، پتروشیمی و … است.

دارایی نامشهود یا INTANGIBLE ASSET که مهمترین بخش از دارایی‌های شرکت‌های دانش بنیان و هایتک (High-Tech) است. به دارایی گفته می‌شود که ماهیت فیزیکی ندارد و متداول‌ترین انواع آن عبارتند از نام تجاری، سرقفلی، پروانه کسب، علامت تجاری، حق ثبت اختراع، حق امتیاز، داراییهای دیجیتال و … .

بخش عمدهای از سرمایه نیروهای متخصص که متقاضی مهاجرت هستند در قالب داراییهای شامل استارتاپها، وب سایتها، نرم افزارهای کامپیوتری، پلتفرم‌های داده، اختراع، پتنتهای ثبت شده، ایده و … است که همگی در زمره داراییهای نامشهود قرار می‌گیرند. این بخش از سرمایه ناشی از تخصص در اخذ ویزاهای استارتاپ در کشورهای آمریکا، کانادا و استرالیا بسیار حائز اهمیت است. برای آشنایی بیشتر با این مبحث می‌توانید مقاله دارایی نامشهود را در آرمان سنجش مطالعه کنید.

تهیه گزارش ارزیابی داراییهای کارخانجات و شرکت‌های حقوقی، از پرتکرار‌ترین نوع گزارشهای انجام شده در شرکت آرمان سنجش است که با اتکا به تجربه کارشناسان مربوطه، در کوتاهترین زمان ممکن، در فرمت استاندارد بین‌المللی، مورد تایید سفارتها، به دو صورت فارسی و انگلیسی انجام می‌شود.

5 / 5. مجموع: 7

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *