تامین دلیل خسارت ساختمان

تامین دلیل خسارت ساختمان

شاکی باید مدارک کافی برای مطالبه خسارت ساختمان ویا آپارتمان داشته باشد. به بیان ساده، می‌توان گفت که اخذ دلیل در دادگاه، اظهارنامه نامیده می‌شود. در واقع ارائه مدرک درخواستی است که به وسیله آن دست اندرکاران فرآیند می‌خواهند حقانیت خود را ثابت کنند.

هنگامی که به دادگاه مراجعه می‌کند، از شاکی و خوانده دعوا خواسته می‌شود که مدارک لازم برای تصمیم گیری در پرونده را ارائه دهند. بنابراین انگیزه می‌تواند نقش مهمی در قضاوت داشته باشد. مدرک سند یا سندی است که به عنوان دلیل در دادگاه استفاده می‌شود.

با گسترش شهرها و پیدایش زندگی آپارتمان نشینی، مشکلات جدیدی در زندگی مردم پدیدار شده است. یکی از این مشکلات آسیب به ساختمان و اموال مجاور است که ممکن است عمدی باشد یا نباشد. اگر خانه یا ساختمان شما بر اثر رفتار یکی از همسایگان آسیب دیده است، بهتر است ابتدا مشکل را دوستانه حل کنید.

اما گاهی اوقات نمی‌توان این مشکلات را به صورت دوستانه حل کرد. در این شرایط بهترین راه حل، طرح دعوی حقوقی برای خسارت وارده به خانه است.در واقع باید شکایت خود را در خصوص خسارت وارده به ملک یا ساختمان از طریق دادخواست مطرح کنید. پس از بررسی مدرک، دادگاه از همسایه غرامت می‌گیرد.

تامین دلیل خسارت ساختمان
تامین دلیل خسارت ساختمان

نمونه تامین دلیل کارشناسی ساختمان

مشخصات طرفیننامنام خانوادگىنام پدرشغل محل اقامتشهر – خیابان -کوچه –  شماره –پلاک
خواهان
خوانده
وکیل یا نماینده قانونى
تعیین خواسته وبهای آنتأمین دلیل خسارات وارده به منزل
دلایل ومنضمات دادخواستکپی مصدق ۱ – سند مالکیت، ۲ – نظر کارشناسی۳- ” مدرک مورد نیاز دیگر”.
     ریاست محترم شورای حل اختلاف ” نام شهرستان محل وقوع ملک “  
با سلام ، احتراماً به استحضار می‌رساند:به موجب مستندات مذکور اینجانب مالک……….باب خانه/آپارتمان واقع در پلاک ثبتی……../………بخش “شماره و نام شهرستان محل وقوع ملک”و در همسایگی خوانده/ خواندگان می‌باشم. نظر به اینکه اقدامات خوانده/خواندگان در پلاک تحت مالکیت خود دایر بر……..موجب بروز خسارت در ملک اینجانب شده است و آنان حاضر به جبران خسارت وارده نمی‌باشند و از طرفی اینجانب در مقام جمع‌آوری دلایل حقانیت خویش می‌باشم فلذا به منظور ثبت و حفظ آثار خسارت وارده و ارزیابی میزان آن به استناد ماده ۱۴۹ قانون آئین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی صدور قرار تأمین دلیل با جلب کارشناس رسمی دادگستری از محضر شورای حل اختلاف محترم مورد استدعاست. 
محل امضاء – مهر – انگشت  
تامین دلیل کارشناسی ساختمان

۵ / ۵٫ مجموع: ۱

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *