تعیین هزینه کارشناسی کارخانه

هزینه کارشناسی کارخانه

نوع خدمات کارشناسی و مشاوره نیز یک عامل مهم در تعیین هزینه کارشناسی کارخانه است. به عنوان مثال، اگر نیاز به خدمات مشاوره در زمینه بهبود کیفیت و بهینه سازی فرآیندهای تولید باشد، هزینه کارشناسی بیشتر خواهد بود.

هزینه کارشناسی کارخانه بستگی به موارد مختلفی دارد، از جمله اندازه و محل کارخانه، نوع صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید، نوع خدمات کارشناسی و تعداد کارشناسان و مشاورانی که استخدام می‌کنید. همچنین، ممکن است با مقایسه قیمت‌های شرکت‌های مختلف، بتوانید به یک تخمین مناسب از هزینه کارشناسی کارخانه برسید.

تعداد تخصص های لازم جهت ارائه نظریه کارشناسی

باتوجه به اینکه ارزیابی قیمت داراییهای کارخانه در رشته های مختلف توسط کارشناسان رسمی صورت می پذیرد. لذا تنوع نوع دارایی میزان رشته های مختلف کارشناسی دارای صلاحیت را می‌طلبد، باتوجه به تعرفه دستمزد کارشناسان که بصورت پلکانی معکوس است. هرچه تعداد رشته‌های و تنوع داراییها از حیث نوع و پراکندگی بیشتر باشد، هزینه کارشناسی بالاتر خواهد بود.

پراکندگی داراییهای کارخانه در شعب و مراکز وابسته

پراکندگی بخشهای وابسته کارخانه از حیث فاصله مکانی یکی از پارامترهای تأثیرگذار در بالارفتن هزینه کارشناسی کارخانه است. چون مطابق تعرفه کارشناسی، هرگاه دارایی یک شرکت در شهرهای مختلف و یا در مناطق مختلف شهرداری واقع شده باشد.

هزینه انجام کارشناسی بصورت مستقل در تعرفه محاسبه می‌گردد. باتوجه به اینکه دستمزد در فرمول محاسبه شده بصورت پلکانی معکوس است، هزینه کارشناسی بصورت انفرادی از هزینه کارشناسی بصورت تجمعیی بیشتر خواهد شد.

بر اساس تبصره ۲ ذیل ماده 11 قانون تعرفه دستمزد کارشناس رسمی، در هر مورد كه ارجاع كار شامل موارد متعدد باشد. مجموع مبالغ مندرج در گزارش به طور یک جا مبنای محاسبه اين ماده قرار می‌گيرد.

ليكن در صورتی كه محل موضوع ارزيابی در نواحی مختلف شهرداری‌ها يا دارای پروانه هاي بهره‌ برداری و صنعتی مجزا و يا مجموعه‌های صنعتی كه دارای واحدهاي توليدی مستقل از هم باشد يا مربوط به اشخاص حقوقی يا حقيقی مختلف باشد، ارزیابی ‌ها بطور جداگانه مبنای محاسبه قرار خواهد گرفت.

هزینه کارشناسی کارخانه
هزینه کارشناسی کارخانه

اندازه و محل کارخانه

اندازه و محل کارخانه، به عنوان دو عامل مهم در تعیین هزینه کارشناسی کارخانه مطرح هستند. برای مثال، یک کارخانه با اندازه بزرگتر، نیاز به تعداد بیشتری کارشناس و مشاور خواهد داشت که این مسئله باعث افزایش هزینه کارشناسی می‌شود. همچنین، محل کارخانه نیز می‌تواند تأثیر بسیاری در هزینه کارشناسی داشته باشد؛ به عنوان مثال، اگر کارخانه در شهرهای بزرگ و پر جمعیت قرار داشته باشد، هزینه کارشناسی آن بیشتر خواهد بود.

تعداد کارشناسان و مشاوران

تعداد کارشناسان و مشاورانی که استخدام می‌کنید نیز می‌تواند تأثیر بسیاری در هزینه کارشناسی داشته باشد. به عنوان مثال، استخدام تعداد بیشتری کارشناس باعث افزایش هزینه کارشناسی می‌شود.

نوع صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید

نوع صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید نیز می تواند تأثیر بسیاری در هزینه کارشناسی داشته باشد. به عنوان مثال، صنایع پتروشیمی و فولاد، به دلیل پیچیدگی بالای فرآیندهای تولید، نیاز به تعداد بیشتری کارشناس دارند و همین موضوع باعث افزایش هزینه کارشناسی می‌شود.

شما می‌توانید برای محاسبه هزینه کارشناسی کارخانه، بهتر است با شرکت آرمان سنجش تماس بگیرید و درخواست پیش فاکتور و یا برآورد هزینه را از آن ها بخواهید.

5 / 5. مجموع: 12

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *