استعلام پلاک ثبتی

استعلام پلاک ثبتی

استعلام ملک ثبتی قانونا و ثبتا مشخص کننده ملک از لحاظ سلامت قانونی است. معمولاً استعلام پلاک ثبتی بعد از امضای مبایعه نامه در دفتر اسناد رسمی انجام می‌شود؛ بنابراین ملک باید از نظر ثبتی بدون مشکل باشد مثلا جزء املاک بازداشتی نباشد. بنابراین باید از ملک به منظور آگاهی از مشکلات ثبتی، اوقافی استعلام گرفته شود.

یکی از مهم ترین کارها در هنگام خرید ملک استعلام از آن است برای استعلام روش‌های زیر کاربرد دارد:

  • از دفاتر اسناد رسمی استعلام ملک گرفته شود (طی یک سری مراحل استعلام گرفته میشود).
  • اگر ملک دارای سند تک برگ باشد از طریق سایت اسناد و املاک آن را رهگیری کنیم
  • درصورتی‌که بعد از تنظیم مبایعه‌نامه متوجه شویم که ملک در رهن بانک است. در این صورت با رایزنی به بانک و پرداخت بدهی به بانک، خواستار تأیید بانک می‌شویم و اگر بانک قبول نکرد معامله باطل است. اگر ملک در توقیف فرد دیگری باشد هم معامله باطل است.

پلاک ثبتی با استفاده از حد و مرز ملک، مختصات نقشه یو تی ام، موقعیت دقیق ملک را مشخص می‌نماید. یکی از مشخصه‌های اصلی برای هر ملک درج پلاک ثبتی برای آن است. با مشخص بودن پلاک ثبتی نیاز است از ملک استعلام پلاک ثبتی با توجه به موقعیت و مختصات یو تی ام گرفته شود و سپس پلاک ثبتی تعیین گردد.

استعلام پلاک ثبتی
استعلام پلاک ثبتی

استعلام سند ملک روستایی

به‌منظور فروش ملک روستایی و انتقال سند آن به فرد دیگری باید مدارکی مانند کپی و اصل سند مالکیت، کپی‌ها و اصل شناسنامه خریدار و فروشنده، اصل و کپی وکالت‌نامه، اصل و کپی انحصار وراثت، اصل و تصویر فرم مالیات بر ارث در مورد سندهای ورثه‌ای، همراه داشتن مبایعه‌نامه، است. صدور سند روستایی به مدت 50 روز طول می‌کشد.

استعلام سند ملک روستایی چگونه امکان‌پذیر است؟
هنگام خرید یک ملک روستایی باید اطلاعات کاملی مبنی بر بدون اشکال بودن سند ملک و معتبر بودن آن، در رهن بانک نبودن آن، توقیفی نبودن ملک، داشته باشیم بنابراین با استعلام از سند ملک روستایی می‌توان اطلاعات جامعی ازملک را به دست آورد.

5 / 5. مجموع: 2

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *