رداخت خسارت بیمه های مهندسی

پرداخت خسارت بیمه‌ مهندسی ماشین آلات

ماشین آلات کارگاهی یا پیمانکاری تا زمانی که در سایت (محل مورد بیمه) هستند ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرند. در چنین مواقعی لیست کامل ماشین آلات که نشاندهنده ی ارزش جایگزینی نوی آن ها می باشد باید ضمیمه بیمه نامه گردد.

نرخ بیمه گزاری بیمه ماشین آلات پیمانکاران در خشکی و دریا متفاوت است. اگر پوشش بیمه برای کار در بارج، اسکله و مانند آن مورد درخواست باشد حتما باید از مورد بیمه درخواست نمود.

نرخ پایه برای ماشین آلات سالیانه بوده و شامل زلزله، سیل و طغیان آب نیز می باشد. اگر در یک کارگاه ساختمانی صرفاً دوره بیمه نامه کمتر از یکسال باشد فاکتورهای کوتاه مدت بر اساس جدول باید اعمال گردد.

ماه123456789
ضریب0.50.540.590.640.680.730.770.770.86

نحوه پرداخت خسارت بیمه ماشین آلات پیمانکاران

در بیمه ماشین آلات پیمانکاران ضروری است که بیمه گر در مقابل اعلام خسارت به سرعت واکنش نشان دهد. ماشین آلات خسارت دیده اغلب مورد نیاز فوری هستند و باید هرچه سریعتر به تعمیرگاه انتقال یابند و مرمت شوند.

بدر این بیمه نامه پرداخت خسارات ماشین آلات متحرک سنگین به قیمت 25 میلیون ریال و ماشین آلات سبک به اندازه 15 میلیون ریال است است. در صورتی که ماشین‌آلات بر اساس قیمت واقعی بیمه شوند در صورت وقوع خسارت، ارزش واقعی ماشین آلات با کسر استهلاک محاسبه می‌گردد.  بیمه گر در صورت بروز خسارت باید فوراً در محل حاضر شود و مراحل زیر را در نظر بگیرد.

  •  علت خسارت
  • با اشخاص ذیربط صحبت نماید
  •  مراتب جلوگیری از خسارت
  • تخمین مبلغ خسارت
  • اطمینان دادن به بیمه گزار

‌ ارزیابی خسارت در بیمه تجهیزات الکتریکی

درصورتی که بیمه گزار تجهیزات الکترونیکی (EE) را به قیمت روز بیمه نماید در صورت بروز خسارات جزئی هزینه استهلاک از آن کم نخواهد شد و حق بیمه به قیمت نو مورد بیمه پرداخت خواهد شد.

ضمن آن‌که در صورت بروز خسارات کلی هزینه استهلاک و فرانشیز کاسته می‌شود و نسبت به قیمت واقعی مورد بیمه خسارت قابل پرداخت خواهد بود.  درصورتی‌که بیمه‌گزار اقلام مورد بیمه را به ارزش جایگزینی نیز بیمه کند، با بروز خسارت کلی بر اساس قیمت واقعی مورد بیمه خسارت قابل پرداخت خواهد بود.

نحوه ارزیابی خسارت در بیمه فساد کالا

اگر قیمت کالای مورد بیمه در روز پرداخت خسارت کمتر از قیمت بیمه‌شده آن باشد به دلیل  اصل غرامت مبلغ خسارت پرداختی به بیمه‎‌گزار کمتر است. چنانچه قیمت کالای مود بیمه در روز پرداخت خسارت بیشتر از قیمت کالای مورد بیمه قرار گیرد مبلغ پبیمه شده به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. در سردخانه‌هایی که بدلیل باز بودن درب سردخانه خسارت ایجاد شود خسارت ایجاد شده قابل پرداخت نخواهد بود.

 هزینه بیمه شکست ماشین آلات

این بیمه نامه معادل بیمه نامه تمام خطر نصب در دوره احداث است. در صورتی که بیمه گزار مورد بیمه را به قیمت نو بیمه کرده باشد در صورت بروز خسارت کلی، تنها مبلغ واقعی مورد بیمه پرداخت خواهد شد. چنانچه بیمه گزار مورد بیمه را به قیمت نو بیمه کرده باشد در صورت وقوع خسارات جزئی مبلغ پرداختی بیمه به قیمت نو مورد بیمه بدون کسر استهلاک می‌باشد.

بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی خسارت وارد به اموال مجاور یا خسارت‌های جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث را نیز توسط بیمه شکست ماشین آلات MB تحت پوشش قرار دهد.

 

4.8 / 5. مجموع: 8

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *