نحوه تنظیم گزارش تامین دلیل

نحوه تهیه گزارش تامین دلیل یا تأمین و تشریح

تأمین دلیل در مواردی صورت می گیرد که از موارد ساختمانی، صورت برداری شود. گاهی اوقات اشخاص میخواهند از دلایل و مدارک در آینده برای رفع مشکلات خود در ساخت ساختمان استفاده نمایند. بنابراین باید به دادگاه برای بررسی صورت وضعیت ساختمانشان مراجعه نمایند.

بعد از مراجعه به دادگاه، دادگاه از دلایل اثر برداری می‌نماید. عدم حضور فرد در دادگاه، مانع از اجرای تأمین دلیل نمیشود، در موارد فوریت تأمین دلیل در صورت عدم حضور فرد در دادگاه هم اجرا می‌شود.

نمونه نظریه کارشناسی تامین دلیل

کارشناسان، بعنوان امین سیستم قضایی می باشند، اگر در اثر زمان ساختمان دچار تغییر شود و یا از بین رفته باشد دادگاه گزارش کارشناس را تأیید می‌نماید که این گزارش، گزارش تأمین دلیل نام دارد.

در بخش های زیر ساخت تأسیسات در قسمت نازک کاری ساختمان دسترسی به زیر ساخت تأسیسات قابل دسترسی نیست، در مواردی که بعضی قسمت های ساختمان قابل دسترسی نباشند مثلا نور آفتاب در اثر زمان موضوع ساختمانی  را دچار تغییر کند بنابراین از خدمات کارشناسان به منظور تعیین و تشریخ وضعیت ساختمان انجام میگردد.

تأمین دلیل در قراردادهای پیمانکاری

تأمین دلیل در قراردادهای پیمانکاری هم مطرح می گردد، تأمین دلیل یکی از مهم ترین اقدامات بین پیمانکار و کار فرما است. به منظور جلوگیری از ضرر  و اختلاف بین پیمانکار و کارفرما باید از هر دو ظرف از میزان کار انجام شده در پروژه آگاه باشند، بنابراین ممکن است اختلاف حل نشده و یا قرارداد خاتمه پیدا کند.

به همین دلیل به منظور صورتبرداری و مشخص کردن میزان کارکرد، پیمانکار درخواست به تأمین دلیل می کند. تأمین دلیل به وسیله شورای حل اختلاف محل پروژه در قراردادهای پیمانکاری صورت می‌پذیرد.

شرایط تأمین دلیل در ساختمان ها

در عملیات ساختمانی هنگام ساخت ساختمان یک حالت متحرک و پویایی وجود دارد. با گذشت زمان مراحل مختلف ساخت ساختمان جلو می رود و پیشرفت فیزیکی ساختمان انجام می‌گردد.

ساختمانی در طبقات اول و دوم و سوم  که پی سازی برای آن انجام شده است را در نظر بگیرید ولی پی سازی قابل دسترسی نباشد و نتوان از پی برداشت نمود و یا در بخش های زیر ساخت، تأسیسات در قسمت نازک کاری ساختمان اجرا شود. بنابراین دسترسی به زیر ساخت و لوله های تاسیسات و گاز نیست بطور کلی در مواقعی که بخش هایی از ساختمان در اثر زمان پوشیده می شود و تغییراتی که در ساختمان ها بدلیل تغییرات اب و هوا و عوامل دیگر

3 / 5. مجموع: 1

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *