جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی همان جایگاه ملک در نقشه زمینی و هوایی است. جایگاه زمینی و هوایی ملک می تواند مورد تشخیص کارشناسان قرار بگیرد و یکی از مستندات در بررسی‌ها و مطالعات کارشناسان است. با مطالعه و بررسی کارشناسی تصاویر خود ملک و ملک همسایگان و اطرافیان بر روی نقشه مشخص می‌شود.

موقعیت املاک دارای سند

جانمایی پلاک ثبتی در حقیقت تعیین موقعیت املاک دارای سند است. همچنین جانمایی پلاک تعیین موقعیت پلاک منزل را مشخص می‌کند و از مهمترین موضوعات املاک می‌باشد و موقعیت جغرافیایی و آدرس ملک مشخص می‌گردد. موضوع پلاک ثبتی از موارد حساس و پر مخاطره حقوقی و امنیتی است و می‌تواند مورد سوء استفاده کلاهبرداران و زمین خواران و تصرف عدوانی باشد.

موارد استفاده از جانمایی پلاک ثبتی

موارد استفاده در جانمایی پلاک ثبتی بیشتر حقوقی است و در موارد بسیار مهم مانند حل اختلاف بین همسایگان نیز بکار می‌رود. از طرفی جهت حل اختلاف بین وارثان از این امکان استفاده می‌شود. موارد استفاده جانمایی پلاک ثبتی جهت ثبت سند رسمی و تغییر و انتقال سند و خرید و فروش ملک کاربرد دارد. همچنین برای توقیق املاک غیر منقول در دعواهای قضایی کارایی دارد و از طرفی دستور قضایی برحسب پلاک ثبتی خواهد بود.

در حقیقت پلاک ثبتی یک شناسنامه ملک محسوب می‌شود. پلاک ثبتی توسط اداره ثبت اسناد و املاک مشخص می‌گردد. در حقیقت پلاک ثبتی یک شماره ملی ملک و یا آپارتمان می‌باشد. در جانمایی پلاک ثبتی قطعه فرعی بودن ملک و یا قطعه اصلی بودن ملک مشخص خواهد شد.

جانمایی پلاک ثبتی ملک
جانمایی پلاک ثبتی ملک

تجمیع و تصرف در جانمایی پلاک ثبتی

در زمانی که دو یا چند ملک بر اثر کارعمرانی به شکل یک ملک درآمده باشند و یا مالکان به شکل سهم مشاعی مالک باشند، آنها می توانند تقاضای تجمیع نمایند. در تصرف نیز منظور همان تصرف در مالکیت ملک است. تصرف یعنی به شکل مستأجر و یا مباشر و امثال آن خواهد بود.

تصرف به این معنی است که مال در اختیار فردی باشد و او در آن مال به شکل قانونی و یا غیر قانونی تصرف کند. تجمیع پلاک ها به چند صورت می‌باشد. اگر پلاک ثبتی دو یا چند پلاک فرعی و یک پلاک اصلی باشد. همچنین تجمیع پلاک ثبتی می تواند چند پلاک اصلی و چند پلاک فرعی نیز باشد.

پلاک ثبتی در امور حقوقی

بعضی از پلاک‌های ثبتی، و می‌تواند مورد دعوای حقوقی نیز قرار بگیرد. در صورت وجود سند اصلی جدا شده سند مادر از اعتبار ساقط خواهد شد. سندها کلمه جدا شده یا مفروز به عنوان جدا شده در سند ثبت خواهد شد.

فقدان پلاک ثبتی می‌توان از سند مجاور آن را بدست آورد. همچنین با استعلام از طریق دادگاه و شهرداری و اداره آب و اداره ثبت از پلاک ثبتی به پلاک ثبتی دسترسی شود. در سند‌های تک برگ از طریق کد ملی مالک می‌توان به پلاک ثبتی دست یافت. در تمام دعواهای ملکی وجود یک کارشناس رسمی خبره و ماهر می‌تواند پرونده را به نتایج مثبت برساند.

۵ / ۵٫ مجموع: ۳

اشتراک گذاری توسط:

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتس‌اپ
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.