نحوه درخواست کارشناسی کارخانه

نحوه درخواست کارشناسی کارخانه

متقاضی درخواست کننده خدمات کارشناسی باید وجاهت لازم را داشته باشد. یعنی شخص باید سمت هیئت مدیره کارخانه و یا مدیرعامل کارخانه ای که بصورت شخص حققی ثبت شده است را داشته‌باشد. اگر کارخانه دارای مالکیت شخص حقیقی است، باید مالک کارخانه درخواست کارشناسی داشته باشد.

در ارزیابی کارخانه علاوه بر ارزیابی عرصه و اعیان، ماشین‌آلات، تجهیزات و تأسیساتی وجود نیز باید مورد ارزیابی قرار گیرند. کارشناسی کارخانجات کاری تیمی است. بایستی توسط گروهی از کارشناسان رسمی که حداقل شامل سه رشته کارشناسی، کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان (زمین و ساختمان) و کارشناس رسمی دادگستری رشته برق ماشین آلات و تأسیسات کارخانجات (ارزیابی ماشین آلات و خط تولید کارخانه) و کارشناس رسمی دادگستری دارای صلاحیت ارزیابی دارایی های نامشهود است، صورت پذیرد.

ارزیابی کارخانجات چگونه انجام می‌شود؟
ارزیابی کارخانجات یا قیمت‌گذاری کارخانه در مقایسه با ارزیابی املاک و سایر موارد نیاز به‌ دقت بیشتری دارد که باید با جزئیات دقیق‌تری بررسی شود.

نحوه درخواست کارشناسی و ارزیابی ماشین آلات کارخانجات

درخواست کارشناسی کارخانه
درخواست کارشناسی کارخانه

برای درخواست کارشناسی ماشین آلات کارخانجات کافیست با شرکت تماس حاصل نمایید. بعد از تماس شما کارشناسان ما بهترین روش برای ارزیابی ماشین آلات، دارایی های مشهود و نامشهود برای ارائه به دادگاه، سفارت و دیگر ادارات را مشاوره و انجام خواهند داد.

نحوه ارزیابی و قیمت گذاری کارخانه چگونه است؟
دارایی های مشهود شامل زمین، بستر یا عرصه کارخانه و سوله‌ها و ساختمان‌های جانبی و تجهیزات، تأسیسات و ماشین‌آلات کارخانه و … .

دارایی نامشهود نوعی از دارایی است که ماهیت فیزیکی و واقعی ندارد. ارزش آن مانند دارایی های مشهودی چون ساختمان و زمین فیزیکی و آشکار نیست؛ اما می تواند ثابت کند که یک شرکت بسیار با ارزش است و در موفقیت و شکست سازمان ها موثر واقع شود. مانند امتیاز برند، انحصاری بودن محصولات با دانش فنی، امتیازات ثبت اختراعات و اکتشافات، نوآوری ها، دستگاه های نوین، امتیاز خدمات طراحی مهندسی، امتیازات بیمه گذاری و… .

5 / 5. مجموع: 5

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *