ارزیابی زیر ساخت های حمل و نقل

ارزیابی زیر ساخت های حمل و نقل

کشورها بخاطر ورود به عرصه رقابت جهانی از ارزیابی زیر ساخت های حمل و نقل حمایت می‌کنند. قطعا وزارت راه و ترابری در این خصوص تسهیلات می‌دهد و از پیمانکاران در این عرصه حمایت ویژه خواهند داشت. علاوه بر آن بیشتر شدن هزینه تعمیر زیر ساخت‌ها باعث کاهش حجم تجاری می‌شود. از طرفی ایجاد فضای مناسب در ارزیابی زیر ساخت های حمل و نقل باعث افزایش حجم تجاری شده است.

ارزیابی زیر ساخت حمل و نقل پایدار و حمل نقل جاده ای و ریلی

حمل و نقل جاده ای و ریلی
حمل و نقل جاده ای و ریلی

ارزیابی زیرساخت های حمل و نقل به چند شکل صورت می‌گیرد و در جهت حمل یکسره کالاها از مبدا به مقصد است و با استفاده از حداقل دو مدل حمل و نقل پایدار و حمل و نقل جاده ای و ریلی مطرح می‌گردد. حمل و نقل دو مدلی در ترانزیت نیز کارایی خواهد داشت و هم از لحاظ امنیت و هم از لحاظ سرعت در حمل کالا و انتقال مسافر کاربرد زیاد دارد.

بررسی های بدست آمده نشان می‌دهد ارزیابی زیر ساخت های حمل و نقل پایدار و حمل و نقل جاده ای و ریلی ضعیف، باعث افزایش هزینه چند درصدی خواهد شد. همچنین زیر ساخت های ضعیف باعث ایجاد اختلال در حمل و نقل جاده ای و ریلی و کم شدن تجارت بین المللی خواهد شد.

ارزیابی زیر ساخت حمل و نقل پایدار و حمل و نقل جاده ای و ریلی می‌بایست در سطح استاندارد باشد. و برای رسیدن به این هدف مستلزم صرف هزینه‌های کلان است. با توجه به اهمیت موضوع و ایجاد رقابت با کشورها و اهمیت جغرافیایی کشورایران مستلزم ایجاد زیر ساخت برای رقابت است.

قرارداد در ارزیابی زیر ساخت های حمل و نقل

قراداد ارزیابی زیر ساخت حمل نقل
تنظیم قراداد ارزیابی زیر ساخت حمل نقل

شرکت های مربوط به ارزیابی زیر ساخت های حمل و نقل مستلزم امور حقوقی و انعقاد قرارداد علمی است. این نوع قراردادها باعث می‌شود که شرکت‌هایی که در این عرصه وارد کار شده اند، از قراردادها متضرر بشوند. همچنین سازمان مربوط به ارزیابی زیر ساخت های حمل و نقل در این مدل از کار موفقتر عمل نماید. لازم است که شرکت های ایرانی از لحاظ تجهیزات و امکانات خود را قوی ساخته تا بتوانند در سطح بین المللی با دیگر کشورها رقابت کنند.

اهمیت تنظیم قراداد در ارزیابی زیر ساخت های حمل و نقل

تنظیم قرارداد حقوقی درحقیقت منابع درآمدی و نتایج کار عمرانی است. تنظیم قرارداد حقوقی تاثیر بر افزایش درآمد و یا شکست هر پروژه را به همراه خواهد داشت. برای همین می‌بایست قبل از شروع کار عمرانی معیارهای مد نظر در قرارداد ثبت گردد.

کارشناسان رسمی دادگستری شرکت آرمان سنجش با سابقه 15 ساله در راستای ارزیابی زیر ساخت های حمل و نقل خدمات گسترده ای را ارائه می‌نماید.

5 / 5. مجموع: 1

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *