کتاب های خطی

ارزش کتاب های خطی

عوامل بسیار زیادی در نحوه قیمت گذاری کتاب های خطی تاثیر دارند. یکی از این عوامل سالم بودن کتاب و عامل دیگر قدمت آن می‌باشد. همچنین هنر خطاطی یا نقاشی به کار رفته در کتاب می‌تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد. برخی از کتاب ها با وجود قدمت زیاد ناقص هستند و این موضوع میتواند از قیمت آن ها بکاهد. یکی دیگر از عواملی که در تعیین ارزش کتاب های خطی موثر میباشد نویسنده اثر میباشد.

کتاب های خطی معمولا مشتری های خاصی دارد و نمی‌توان آن ها را به هر کسی و در هر جایی فروخت. برای اطلاع از قیمت واقعی کتاب های خطی باید به فردی کارشناس در این زمینه اعتماد کرد.

موضوعات مختلف در کتاب های خطی

کتاب های خطی قدیمی اغلب شعر هستند و یا وقایع تاریخی در آن ها نوشته شده است. گاهی اوقات نیز این کتاب ها موضوعات داستانی دارند. کتاب های خطی که موضوع تاریخی دارند نسبت به دیگر کتاب ها ارزش بیشتری دارند. اساتید دانشگاه و تاریخ نویسان از اهمیت این کتاب ها به خوبی آگاهند و برای این دسته افراد کتابهای تاریخی از اهمیت زیادی برخوردار است.

ارزش گذاری کتاب خطی
ارزش گذاری کتاب خطی

ارزش کتاب خطی حافظ

برخی از کتاب ها مانند کتاب حافظ با اینکه نسخه های زیادی از آن وجود دارد باز هم از ارزش زیادی برخوردارند. برخی از افراد کتابهای قدیمی را که به عنوان ارثیه به آن ها رسیده است بدون استفاده نگهداری می کنند در حالی که می‌توانند با فروش آنها به افرادی که اهل علم و دانش هستند کمک کنند.
به طور کلی برای فروش یا خرید کتاب های خطی باید به افرادی که در این زمینه تجربه دارند اعتماد کنیم تا بتوانیم از ارزش کتاب ها به طور دقیق آگاه شویم. قیمت گذاری بر روی کتاب ها اغلب بر اساس تجربه و فهرست هایی که از این کار وجود دارد انجام می‌شود.

غنی سازی کتابخانه ها

امروزه کتابخانه های بزرگ نیز برای غنی سازی گنجینه های کتاب خود اقدام به خرید کتاب های خطی نموده اند. همچنین از این کتاب ها برای شرکت در نمایشگاه های خارج از کشور استفاده می‌شود. نحوه قیمت گذاری و خرید کتاب های خطی با توجه به تعداد نسخی که از یک کتاب موجود می‌باشد تفاوت دارد. در گذشته افراد ثروتمند کتاب های خطی را خریداری می کردند و در کتابخانه های خود نگهداری می‌نمودند.

خرید و فروش کتاب های خطی به صورت آنلاین

امروزه افراد زیادی به صورت آنلاین و حضوری بر روی کتاب های خطی قیمت گذاری می‌کنند. مردم می‌توانند با فرستادن تصاویر کتاب برای آن ها از ارزش کتاب خود مطلع شوند. برخی از این سایت ها با هدف غنی سازی کتابخانه های کشور کتاب های خطی ارزشمند را از مردم خریداری نموده و آن ها را به کتابخانه ها اهدا می‌نمایند. با این کار از این گنجینه های ارزشمند نگهداری می‌شود و در دسترس افرادی که به آن نیاز دارند قرار می‌گیرد.

به منظور قیمت گزاری کتابهای خطی باید از افراد کارشناس کمک گرفت، کتاب ها بعنوان یک دارایی نامشهود نقش مهمی در زندگی افراد دارا می‌باشند، نویسنده کتاب به منظور جلوگیری از کپی رایت کتاب باید آن را به ثبت برساند، در صورتیکه کتاب به ثبت نرسد منجر به سو استفاده افراد دیگر می‌شود. بدین منظور بعد از ثبت رساندن کتاب با توجه به ارزش نوشتاری کتاب، کتاب توسط کارشناس ارزشگذاری می‌گردد، بدین منظور افراد کارشناس باید دارای تبحر باشند و بتوانند در مورد (ارزشگذاری و ارزیابی کتاب های خطی) نظر خود را اعلام نمایند. شرکت آرمان سنجش با داشتن کارشناسان متخصص و با تبحر در زمینه ارزشگذاری کتابهای خطی قدیمی خدمات قابل توجهی را ارائه می‌نماید.

2.7 / 5. مجموع: 10

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *