مشارکت در ساخت داروخانه

قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه

از آنجا که قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه و نمونه آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و با جان مردم گره خورده است.  بنابراین عبور از فیلتر و قوانین و بخشنامه‌های شبکه بهداشت لازم و ضروری است.

نمونه قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه مربوط به حقوق مدنی است و در  قراردادها ی حقوقی  مشخص شده است.  در انعقاد قراردادها ی مربوط به داروخانه ها متخصصین و داروسازان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها از طرفی و از طرف دیگر سرمایه داران و  متقاضیان تأسیس داروخانه ها هستند.

با توجه به اهمیت داروخانه به نظر میرسد این قراردادها از نوع لازم باشد و متعهدین را ملزم به تعهدات خواهد کرد.  تأسیس داروخانه  سود بسیار بالایی دارد و به  نظر میرسد  نتیجه سرمایه گذاری در این خصوص موفقیت تضمینی است. ودرصد شکست سرمایه بسیار پایین است. البته مشارکت در تاسیس داروخانه نیاز به سرمایه بالایی دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه این رشته  بخاطر هزینه بالای آن نمی توانند به تنهایی اقدام به تأسیس داروخانه نمایند و نیاز به سرمایه گذار دارند.

شریک شدن در تأسیس داروخانه نیازمند انعقاد قرارداد است و این قرارداد باید توسط کارشناس رسمی دادگستری حقوقی تنظیم گردد. زیرا که زیاد شدن و یا کم کردن یک کلمه باعث تضییع حقوق طرف مقابل خواهد شد و باعث خسارت جبران ناپذیر می‌شود.

مشارکت در ساخت داروخانه از نگاه حقوق مدنی

در قوانین مدنی  انواع  قراردادها  مشخص شده است، قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه و نمونه آن کاملا تخصصی و از جمله قراردادهای مهم و حیاتی است. برای انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه باید حتما قوانین و بخشنامه‌های الزام آور آن را بشناسید و با انجام روال اداری آن آشنا شوید و اطلاعات خود را در این خصوص کامل نمایید.

مشارکت در تاسیس داروخانه
مشارکت در تاسیس داروخانه

ضوابط قانونی برای قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه

دریافت مجوز برای مشارکت در ساخت داروخانه نیاز به کسب امتیاز دارد و دریافت امتیاز شروع و استارت کار محسوب می شود. اما گرفتن امتیاز تأسیس داروخانه و نمونه آن کار هر کسی نیست و در حقیقت گرفتن چنین امتیازی شرایطی دارد.

یکی از شرایط دریافت چنین امتیازی برای قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه و نمونه آن داشتن مدرک تحصیلی مرتبط امری لازم است. البته با توجه به نیاز مکان ممکن است با مدرک تحصیلی دیگر رشته های تحصیلی هم موافقت شود. بنابراین چنانچه شما سابقه کارنیز در داروخانه داشته باشید می‌توانید از این امتیاز استفاده کنید. امتیازهایی که داده می‌شود دارای مشخصه‌های تعریف شده می‌باشد. مثلا به ازای هر یک سال سابقه کار در داروخانه 15 امتیاز در نظر گرفته خواهد شد.

مراحل اداری قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه

مراحل اداری قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه پس از کسب امتیاز ثبت نام در سامانه معاونت غذا و دارو است. تا زمانی که شما در این سامانه ثبت نام نکرده اید نمی‌توانید پروانه را دریافت کنید.

پس از مرحله اخذ پروانه افتتاح و رونمایی از محل داروخانه است. کارت پایان خدمت نیز امتیاز محسوب می‌شود و به ازای هر یک سال خدمت سربازی امتیاز داده خواهد شد. اگر در مکانی باشید که می‌خواهید داروخانه تاسیس کنید و بومی آن مکان باشید نیز برای شما امتیاز محاسبه می‌گردد. البته شهرستانی و یا استانی بودن شما در آن مکان بستگی به نیاز آن مکان خواهد بود. اضافه بر آن ایثارگری و جانبازی امتیازهایی دارد. البته درصد جانبازی بودن و یا روزهایی که در جبهه بودید نیز امتیازهایی خواهد داشت و درصد این امتیازات بسیار بالاست

قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه
قرارداد مشارکت در ساخت داروخانه

فعالیت بدون مجوز در تأسیس داروخانه جرم محسوب می‌گردد و پیگرد قانونی و قضایی دارد.  زیرا که سلامتی مردم و بیماران به مخاطره می افتد و دستگاه قضایی به شدت در این خصوص حساس است. در این خصوص دریافت اطلاعات و مشاوره با کارشناسان رسمی دادگستری بسیار اهمیت دارد. کارشناسان رسمی دادگستری شرکت آرمان سنجش با داشتن متخصصین با تجربه و خبره در زمینه  قراردادهای مشارکت در ساخت با سابقه 15 ساله خدمات قابل توجهی را به داروخانه ها جهت تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت ارائه مینماید.

3.5 / 5. مجموع: 2

اشتراک گذاری توسط:

فیسبوک
توییتر
لینکدین
واتس‌اپ
تلگرام
ایمیل

مقالات مرتبط را مطالعه کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *